Hokej - online přenos USA - Německo, 11. května 2024 20:20, Ostrava Arena - aktualizováno:

USA

Německo

6 : 1

(2:0, 2:1, 2:0)

• Zápas je u konce a Američané dokonale odčinili včerejší neúspěch proti Švédsku. I ve třetí třetině byli i přes vybudovaný náskok tím aktivnějším týmem, nespoléhali se jen na údržbu, ale soupeře dokonale rozebrali. V této dvacetiminutovce přidali ještě dvé branky, když se v 51. minutě prosadil z přesilovky Trevor Zegras a v 53. minutě dovršil debakl Německa Michael Eyssimont. Tým USA tak má po dvou odehraných zápasech tři body a je na třetím místě skupiny B, Němci mají také tři body a patří jim čtvrté místo.

Američané se v dalším utkání představí v pondělí od 16:20 proti Slovensku, Německo nastoupí ve stejný den od 20:20 proti Švédsku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
  • Utkání sledovalo 9 109 diváků.
  • Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Brady Tkachuk (USA) a Yasin Ehliz (Německo).
  • Statistiky

Střely na branku: 43:26
    Zásahy brankářů: 25:37
    Vyhraná vhazování: 36:30
    Trestné minuty: 2:6
  • Konec zápasu.
  • Leonard stínil brankáři, jeho spoluhráči ale danou situaci nevyužili. Trápit je to ale nemusí.
  • Ještě jeden zákrok gólmana Niederbergera, ten si dnes rozhodně zachytal...
  • Zatímco na ledě se v poklidu dohrává, tak publikum se dozvědělo průběžný výsledek z Prahy a oslavuje vedení českého týmu.
  • Fanoušci USA už oslavují a radují se z prvních bodů do tabulky. Daří se jim tak odčinit včerejší nezdar proti Švédsku.
  • Ofsajd na straně USA.
  • Niederberger se bleskově roztáhl na brankovišti a zabránil tak sedmému gólu ve své síti.
  • Když už nic, tak němečtí fanoušci rozjeli po hale mexickou vlnu.
  • Už to vypadá, že se duel jen dohraje, i na hráčích Německa je vidět zmar a rezignace.
  • Po dlouhé době přišla rána i na opačné straně, Augustine vše kontroloval pohledem.
  • Pinto hledal zadovkou spoluhráče, tuto myšlenku obrana Německa vystihla a dostala puk alespoň do středního pásma.
  • Tým USA nemá dost, další ránu z dálky vyslal Sanderson, jeho projektil skončil na zadním mantinelu.
  • Gól
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Demolice Německa pokračuje. Niederberger sice zastavil střelu z kruhu, jenže puk neudržel a na jeho brankovišti se nejlépe zorientoval MICHAEL EYSSIMONT a zblízka dorazil za brankovou čáru – 6:1. Asistence: Luke Kunin, Seth Jones.
  • USA ale hrají v naprosté pohodě. Po jednoduchém přechodu přes modrou čáru vystřelil Luke Kunin a donutil Niederbergera k dalšímu zákroku.
  • I za krutě nepříznivého stavu němečtí fanoušci neúnavné povzbuzují a snaží se svému týmu nalít ještě nějaké síly do žil.
  • Gól
    Přesilovka je využitá! Němcům se nepovedlo dostat hru zpoza své branky, puku se zase zmocnili Američané a dostali jej na zcela volného TREVORA ZEGRASE, který se zblízka nemýlil a ranou o břevno upravil na 5:1! Asistence: Shane Pinto, Seth Jones.
  • Zegrasova rána byla zablokována, tým USA je ale stále v útočném pásmu.
  • Trest
    Vylučuje se na straně Německa, dvě minuty za držení hole si vykoledoval Tobias Fohrler.
  • Zblízka se Niederbergera snažil překvapit Eyssimont, trefil jej ale pouze do hrudi.
  • Petry pouze zavezl puk do útočného pásma, kde pak skončil za brankou. Ale tohle Američanům za současného stavu stačí.
  • Eyssimont si nevšiml, že má ještě spoluhráče v útočném pásmu a tak se po jeho přechodu přes modrou pískal ofsajd.
  • Američané se teď usadili v útočném pásmu, zkouší to ze všech možných pozic. Rádi by přidali pojišťovací trefu.
  • Důležité
    Niederberger zachránil svůj tým od inkasování, když se na svém brankovišti bleskově přemístil a vyrazil Farabeeho sklepnutí zblízka.
  • Luke Hughes vyslal nepříjemný pokus do chumlu před brankou Německa, Niederberger toho mnoho neviděl. Ale i tak si poradil.
  • A Michaelis je už na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.
  • Oba celky střídají, přesilovka USA se chýlí ke svému konci.
  • Nyní to vzal Boldy na sebe, ránu z úhlu ovšem poslal nad branku.
  • Puk je v pásmu USA, hráči v modrém vyráží do dalšího postupného útoku.
  • Boldy dlouho hledal, komu by přihrál, nakonec byl jeho křížný pas sražen.
  • Trest
    Faul na straně Německa, dvě minuty za podrážení si jde odsedět Marc Michaelis.
  • Will Smith chytře poslal prudkou přihrávku po mantinelu, jeho spoluhráč ale rychlost trochu podcenil a tak bylo prakticky hned v úvodu akce po možném brejku.
  • Zakázané uvolnění Američanů.
  • Po další chybě Němců ve vlastním pásmu vyslal prudký pokus Hayes a Niederberger se musel na brankovišti hodně roztáhnout, aby puk vyrazil.
  • Střela z dálky končí zase u gólmana USA.
  • Peterka jen nahodil do útočného pásma, kde pak jeho spolubojovníci vybojovali alespoň vhazování po Augustineho pravici.
  • Niederberger zaváhal při rozehře za svou brankou, nicméně Nelson toho nevyužil a nedokázal dostat puk do lepší pozice pro své spoluhráče.