Benefiční večer Světlo pro Světlušku

Podpořit můžete hned

 

Partneři koncertu

Partrneři koncertu Světlo pro Světlušku: Herbadent, Kaufland, Česká televize, Český rozhlas

Benefiční večer Světlo pro Světlušku

Benefiční večer Světlo pro Světlušku, který se vysílá 17. října z Pražské křižovatky, se nese v duchu motta „To budete koukat“, a dává tak tušit mnoho změn. Pro zrakově postižené diváky bude přenos vůbec poprvé opatřen živým audiopopisem.

Kromě tradičního vysílání na ČT1 a ČRo Radiožurnál budou diváci moci sledovat benefiční večer i na sociálních sítích a webu iRozhlas. Celým večerem provedou zpěvačka Ewa Farna a Karel Kovář alias Kovy. Ewa na poslední chvíli převzala moderaci poté, co musela Veronika Khek Kubařová zůstat v karanténě. Letos poprvé přenos živě streamujeme na iRozhlas.cz, kde mají diváci možnost přispět Světlušce online přes dárcovskou bránu Darujme.cz.

Český rozhlas Radiožurnál se pak postará o speciální komentář živého přenosu benefiční večera tak, aby si ho mohli naplno užít i diváci a posluchači se zrakovým postižením. Po sportovních utkáních, dostizích a divadelním představení je koncert dalším počinem projektu „Nevidomý fanoušek“ Světlušky a Radiožurnálu. Vzhledem ke stávající epidemické situaci proběhne letos koncert bez přítomnosti diváků v sále.

Program

Nově jsme zkrátili hudební schéma, ale rozšířili ho v žánrech. Mezi účinkujícími se představí Ewa Farna, Anna K., Pavel Šporcl, Michal Hrůza, Lake Malawi a Pokáč, který pro Světlušku složil novou písničku a v rámci pořadu bude mít premiéru. Všechna hudební vystoupení doprovodí smyčcové uskupení Unique orchestra, letos ale bohužel bez sborů.

Obměny se dočká i formát Den POTMĚ, který letos bude tak trochu naopak. Diváci uvidí reportáže ze DNE SPOLU, protože není svět vidících a svět nevidomých, ale jeden svět, ve kterém žijeme spolu, tvoříme společné vzpomínky, učíme se od sebe a stáváme se přáteli.

Ben Cristovao s Janem Novákem budou létat vzduchem na parkourovém hřišti, Pavel Šporcl s Benjaminem Levíčkem svým houslovým vystoupením pobaví kolemjdoucí na pražské Kampě a Kovy spolu s Marií Zemanovou a Annou Burdovou budou v ulicích Českých Budějovic bourat stereotypy ve vnímání nevidomých. Jako novinka je zařazeno stand-up číslo, kterého se ujme mistryně comedy Iva Pazderková a její nevidomý parťák Ondřej Zmeškal. Jejich přípravy na vystoupení jsou zachyceny v poslední z reportáží Den SPOLU.

Nebude chybět ani medailonek s příběhem konkrétní pomoci od Světlušky, tentokrát s nevidomou maminkou Alenou Terezií Vítek a její roční holčičkou.

O Světlušce

Od roku 2003 je Světluška partnerem pro organizace, které zajišťují služby pro lidi s těžkým zrakovým a zrakovým kombinovaným postižením. Stejně tak je jedním ze záchytných bodů pro jednotlivce, rodiny, studenty, seniory s těžkým zrakovým postižením, kterým pomáhá k životu, který chtějí žít. Světluška přispívá na vzdělávání, na volnočasové aktivity, na moderní asistivní technologie či nové metody diagnostiky a léčby. Rodinám pak na asistenci a odlehčovací služby, které umožní nadechnout se a být tak dlouhodobě oporou svým blízkým.

Více informací najdete na webu Světlušky a na Facebooku.

Partněři

Partrneři koncertu Světlo pro Světlušku: Herbadent, Kaufland, Česká televize, Český rozhlas

Zprávy o Světlušce