Hokej - online přenos Rakousko - Dánsko, 11. května 2024 16:20, O2 arena, Praha - aktualizováno:

Rakousko

Dánsko

1 : 5

(1:2, 0:1, 0:2)

• To je od nás k tomuto utkání všechno, děkujeme za pozornost a těšíme se opět na shledanou!
  • Dánové v prvním utkání mistrovství vítězí nad Rakouskem 5:1 a zapisují tři body do tabulky. Skóre otevřeli dvěma brankami ve 14. a 17. minutě, Rakušané pak sice v závěru úvodní periody snížili, ale Joachim Blichfeld nejprve ve 39. minutě a pak v 59. minutě pomohl zvýšit náskok svého týmu. Mezitím se ještě v 54. minutě trefil Felix Scheel.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Manuel Ganahl (Rakousko) a Oliver Lauridsen (Dánsko).

Střely na branku: 17 – 34.
  • Konec zápasu.
  • Ze secvičeného odskoku po buly pálil Frederik Storm, trefil blokujícího Rakušana.
  • Gól
    Dánsko právě vstřelilo branku! Tak ještě jedna branka 63 vteřin před závěrečnou sirénou. Seveřané navyšují svůj náskok na rozdíl čtyř gólů. Nejprve z prostoru mezi kruhy vypálil Patrick Russell, jeho pokus před brankou lízl clonícího Mikkela Aagaarda. K odraženému puku se nejrychleji dostal na levé straně JOACHIM BLICHFELD, který dopravil kotouč do odkryté části klece. Asistence: Mikkel Aagaard a Patrick Russell.
  • Trest
    Peter Schneider (AUT) zastavil sekáním rozvíjející se útok Dánů. Čeká ho pobyt na trestné lavici.
  • Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Uvidí fanoušci ještě nějakou branku?
  • Paul Huber se pokusil projít do útočného pásma, narazil ale na připravené dánské beky. Rakušané tak musí znovu založit novou akci.
  • Patrick Russell si najel na střed útočného pásma, přesně ale nemířil. Rakousko obrací hru.
  • Komerční přestávka.

Střely na branku: 17 – 33.
  • Morten Poulsen zahrál vysokou holí, hra je přerušena.
  • Rakušané ale nic nevzdávají, Nico Brunner teď zajímavě pálil z vrcholu kruhů. Netrefil.
  • Joachim Blichfeld nahazoval na bránu, kde clonil Markus Lauridsen. Pátá branka z toho nakonec nebyla.
  • Dánové zakládají další akci, zatím se ke střele nedostali.
  • Gól
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec Dánové skutečně čtvrtý gól střílejí a šest minut před koncem třetí třetiny si upevňují vedení. Obránce Bruggisser křižnou nahrávkou našel na levém kruhu FELIXA SCHEELA, který si vylepšil střeleckou pozici a zamířil přesně k bližší tyčce. Asistence: Phillip Bruggisser a Nicholas Jensen.
  • Důležité
    Dánsko bylo velmi blízko třetímu gólu! Frederik Storm dostal nahrávku před branku, jeho bekhendovou střelu do odkryté části ale skvěle zastavuje Madlener!
  • Důležité
    Dnešní utkání sleduje 15 719 diváků.

Střely na branku: 17 – 31.
  • Zakázané uvolnění Dánska. Vhazování po levé straně Dichowy brány.
  • A dění se opět vrátí před svatyni Davida Madlenera, jeho spoluhráči totiž vyhodili puk na zakázané uvolnění.
  • Rakušani jsou kompletní, hra ale nadále pokračuje před jejích bránou.
  • Lucas Thaler zachytil nahrávku Dánů a vyrazil v oslabení do brejku po pravém křídle. Neměl už však příliš sil a jeho dalekonosná střela tak byla spíše propagační.
  • Nicholas Jensen poslal přesný pas na Joachima Blichfelda, který se do střely z první tvrdě opřel, jenže odkrytou část brány minul.
  • Trest
    Další početní výhoda pro Dánsko, které může využít faulu kolenem v podání Paula Stapelfeldta (AUT).

Střely na branku: 16 – 30.
  • U pravého kruhu se objevila šance pro Marca Rossiho, jenž se pokusil překvapit dánského Dichowa. Ani tentokrát na svého soka nevyzrál.
  • Trochu laxní rakouská obrana dovolila dvě šance Frederiku Stormovi. Při první vystihl rozehrávku a bránu přestřelil, podruhé se vynořil zpoza branky. V další příležitosti pak trefil Mathias From tyč!
  • Rakouská obrana teď jen ledabyle popostrčila kotouč směrem k modré čáře, kam se přiřítil Jesper Jensen Aabo. Ten zvolil střelu golfákem, jeho rychlý projektil ale těsně zamířil nad horní tyč.
  • Důležité
    Rakušané byli blízko kontaktního gólu, za Dichowem totiž po střele z levé strany zazvonila tyč!
  • Frederik Storm a Morten Poulsen si několikrát vyměnili kotouč, rakouská obrana posléze jejich počínání přerušila a poslala puk mimo své obranné pásmo.
  • Dominique Heinrich byl při pokusu o průnik na levém křídle zbržděn a nakonec zastaven dánským útočníkem Fromem. Rozhodčí zůstávají v klidu.
  • Už po návratu vyloučeného Nissnera na led podnikli Dánové další útok. Byl to Alexander True, který se snažil prokličkovat na levém křídle, ale narazil na rakouskou obranu.
  • Ve vlastní oslabení nahazoval od modré Nico Brunner, jeho ránu se ještě před dánským strážce tečovat Thomas Raffl.
  • Rakušané vyvážejí puk a míří na střídačku.
  • Minuta přesilové hry pryč, Dánové se zatím do vyložené šance nedostali.
  • Díky příhodnému odrazu zakončoval u levé tyčky rakouské branky Wejse, brankář Madlener se stihl včas přesnout.
  • Trest
    V úvodu třetí části si Dánové zahrají přesilovou hru. Benjamin Nissner vrazil protihráče na mantinel a odpyká si tak dvě minuty na trestné lavici.