Hokej - online přenos Švédsko - Česko, 25. května 2024 14:20, Praha - aktualizováno:

Švédsko

Česko

3 : 7

(2:2, 1:3, 0:2)

• Děkujeme vám za pozornost a těšíme se u dalších přenosů na počtenou!
  • Teď už zní v pražské aréně česká hymna na počest prvních finalistů.
  • Nejlepšími hráči obou týmů na celém MS jsou Erik Karlsson, Joel Eriksson Ek a Marcus Johansson (Švédsko) a Lukáš Dostál, Radko Gudas a Roman Červenka (Česko).
  • Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Isac Lundeström (Švédsko) a Lukáš Sedlák (Česko).
  • Čeští hokejisté po čtrnácti letech postupují do finále! V semifinále porážejí dosud suverénní Švédsko 7:3 a zítra si zahrají o zlaté medaile.
  • Je rozhodnuto!
  • Konec zápasu.
  • Švédové zakládají ještě jeden útok.
  • Důležité
    Češi se při přechodu do útočného pásma dostali do ofsajdu, rozhodčí proto gól neuznávají. Lukáš Sedlák tak o svůj hattrick přišel.
  • Důležité
    Prohlíží se ještě záznam hry.
  • Česko právě vstřelilo branku!
    Na led míří čepice českých příznivců, LUKÁŠ SEDLÁK završuje střelou do prázdné branky hattrick. Asistence: Ondřej Kaše a Radko Gudas.
  • Puk na české střídačce. Zápas se kouskuje.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Lucas Raymond – 2 min., nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Česko:
    Dominik Kubalík – 2 min., nesportovní chování.
  • Po přerušení hry se za českou brankou do sebe pustilo několik hráčů, nejvíce asi Dominik Kubalík a Lucas Raymond. Oba si to vyříkávají ještě při odchodu na trestnou lavici.
  • Švédové ještě bojují. Rasmus Dahlin vypálil od modré, Dostál byl připraven a přivítal puk v náruči.
  • Další icing družiny trenéra Rulíka, teď už by ale Švédy mohl zachránit jen obrovský zázrak.
  • Arénou se nyní rozléhá píseň Vysoký jalovec, domácí fanoušci jsou ve varu.
  • Hedman nabil na střelu Kempemu, jeho pokus Češi blokují.
  • Dominik Kubalík v souboji s Hedmanem neuspěl, píská se zakázané uvolnění. Minuta a šestnáct vteřin do konce.
  • Švédové nahazují puky na Dostála, stále hrají bez brankáře.
  • Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Češi jsou blízko k postupu do finále!
  • Marcus Johansson se obtočil u pravé tyčky a zkoušel najít mezeru v Dostálově postavení. Marně.
  • Důležité
    Lukáš Dostál se chtěl dostat taky na listinu střelců, zkusil vyhodit puk směrem na prázdnou švédskou bránu. Kotouč letěl přímo, ale zastihl ho jeden ze švédských beků.
  • Pastrňák vyslal dopředu Paláta, který už si šteloval puk na střelu do prázdné branky. Včas se ale vrátil Hedman.
  • Důležité
    Švédsko odvolává brankáře a hraje v šesti!
  • Důležité
    Další akce s českým kanonýrem! Červenka se Sedlákem ujeli ke švédskému brankářovi, puk si prohodili a Sedlák se snažil zakončit směrem k levé tyči. Tentokrát švédský strážce obstál a vytěsnil kotouč betonem.
  • Rutta zblokoval střelu svého spoluhráče Zetterlunda, puk dostal do citlivých partií. Skvělý obětavý zákrok českého beka.
  • Jesper Frödén se pokoušel najít cestu skrz českou defenzivu, klička se mu ale nepovedla.
  • Aréna je ve varu, fanoušci skandují ve stoje.
  • Gól
    Česko právě vstřelilo branku!
    Déjà vu, nebo sedmý gól Čechů? Jako bychom se vrátili do historie, protože LUKÁŠ SEDLÁK opět ujel do samostatného úniku a vytáhl úplně stejný bekhendový blafák mezi nohy jako ve 46. minutě. Česko vede o čtyři góly a už je velmi blízko finále! Bez asistence.
  • Adrian Kempe zazadu vysekl při forčekingu hokejku Kempnému, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
  • Necelých sedm minut dělí Čechy od postupu do finále, aktuálně se snaží rozehrát.
  • Palát vyrazil do brejku po pravé straně a střelou přes obránce pozdravil Erssona. Pro Čechy jsou takové akce spíše než šance na skórování příležitosti poskytnout odpočinek obraně a Lukáši Dostálovi.
  • Fabian Zetterlund byl u modré čáry odstaven od puku, Švédům se momentálně nedaří usadit se v pásmu.
  • Hráči nyní bojují o puk v rohu kluziště, úspěšnější nakonec Češi.
  • Důležité
    Dnešní utkání sleduje 17 413 diváků.

Divácký rekord návštěvnosti z roku 2015 je oficiálně překonán.
  • Komerční přestávka.

Střely na branku: 34 – 21.
  • Dostál bytěsnil střelu Lucase Raymonda ramenem.
  • Dominik Kubalík se v rychlostním souboji o zakázané uvolnění střetl s Erikem Karlssonem, který byl nakonec za brankovou čárou první.
  • Rasmus Dahlin se nadvakrát pokoušel překonat českého strážce. První pokus byl slibný, dorážka pak přišla, když švédský obránce ležel na ledě.