Babiš úřaduje v zasedací místnosti.
V kanceláři plné papírů už má připravenou rezignaci

Hana Mazancová a Filip Jandourek


Spustit prohlídku

Kancelář Andreje Babiše (ANO) je zavalená stohy papírů. Ministr financí proto pro svou práci našel zázemí v zasedací místnosti hned naproti přes chodbu. Projděte si další virtuální prohlídku ministerských pracoven pomocí 360stupňové kamery.

Vyfotit Babišovu pracovnu na ministerstvu financí, respektive najít vhodný termín, nebylo jednoduché. Až pak nakonec přišla zpráva, kdy se mu uvolnilo místo v diáři: v pátek brzy ráno. "Dnes jsem přišel pozdě, jinak chodím mnohem dřív," říká krátce před sedmou hodinou.

Samotná pracovna ministra financí je tak trochu záhada. V kanceláři, kterou má, neúřaduje. "Tady nesedím, je tu spoustu papírů," říká s jogurtem v ruce. Mimochodem: v oficiální pracovně má připravenou i rezignaci. Dopis, ve kterém premiérovi Bohuslavu Sobotkovi oznamuje, že odstupuje z pozice ministra financí, má zarámovaný vlevo nad psacím stolem.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

Vše podstatné rozhoduje ze zasedací místnosti hned naproti kanceláři. Tam má ráno připravenou nejen denní agendu, ale i zmíněnou snídani.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

Ministerstvo financí, v minulosti ještě jako finanční správa, mělo po Praze hned několik budov. V roce 1921 získalo budovu klášterní školy, konkrétně Ústavu anglických panen. Dnešní hlavní vchod z Letenské ulice byl přistavěn po roce 1928 na návrh architekta Františka Roitha.


ROZCESTNÍK

Na virtuální prohlídku pracovny ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), který úřaduje v bývalé šlechtické ložnici s točitým schodištěm, se můžete podívat ZDE

Úřad ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) zase sídlí v bývalém paláci paní kněžny z románu Boženy Němcové Babička. Na virtuální prohlídkuse můžete podívat ZDE.

Na ministra obrany Martina Stropnického (ANO) zase při práci dohlíží Tomáš Garrigue Masaryk i Miloš Zeman. Podívat se můžete ZDE.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) zase vládne z 'velké stodoly bez vrat'. Virtuální prohlídku najdete ZDE.

A na kancelář nového ministra průmyslu Jiřího Havlíčka (ČSSD) se můžete podívat ZDE.