Zemřel slovenský rodák a legenda NHL Stan Mikita

Ve věku 78 let zemřel hokejista Stan Mikita, nejproduktivnější hráč Chicaga Blackhawks v historii. Slovenský rodák je členem Síně slávy, dvakrát získal Hart Trophy pro nejlepšího hráče sezony.

| ČTK |Hokej

Pastrňák dvakrát skóroval a pomohl Bostonu k postupu do play-off

Hokejisté Bostonu porazili v úterním utkání NHL i s přispěním dvou branek Davida Pastrňáka Tampu Bay 4:0 a poprvé od roku 2014 si zahrají v play off. Výhru Bruins podpořil dvěma asistencemi také David Krejčí. Po téměř měsíční pauze se v obraně Chicaga objevil Michal Rozsíval a připsal si asistenci při prohře na ledě Colorada 3:4 v prodloužení.

|Vojtěch Man |Hokej

Mrázek zářil v Pittsburghu, Voráček skóroval při výhře Flyers

Český brankář Detroitu Petr Mrázek se podruhé za sebou vešel mezi tři hvězdy zápasu. Nejvýraznější postavou ho vyhlásili po výhře Red Wings 5:2 v Pittsburghu, na které se podílel 24 zákroky. Jakub Voráček skóroval ve Vancouveru, kde jeho Philadelphia Flyers vyhráli 3:2. Asistenci si v nočních zápasech připsal i obránce Chicaga Michal Kempný.

Kaše rozhodl prodloužení, Frolík dal dva góly, Jágr asistoval

Ondřej Kaše zařídil v pátečním utkání NHL gólem v prodloužení výhru hokejistů Anaheimu nad Arizonou 3:2. Jednu branku hostů vstřelil Martin Hanzal. Dvakrát se trefil Michael Frolík, jehož Calgary ale prohrálo 2:4 na ledě Vancouveru. Jaromír Jágr si připsal asistenci u vítězné branky Floridy, která porazila Nashville 2:1.