Chvalovský

Podnikatel Mezera má podle soudu v kauze Chvalovského zaplatit 633 milionů

| ČTK |Zprávy z domova

Podnikatel v masném průmyslu Zdeněk Mezera se podle soudu dopustil úvěrových podvodů v kauze bývalého fotbalového bosse Františka Chvalovského, kvůli amnestii mu však nelze udělit trest. Mezera má ale zaplatit Komerční bance škodu přes 633 milionů korun. V letité kauze údajných stamilionových úvěrových podvodů rozhodl nepravomocně Městský soud v Praze, spis míří k vrchnímu soudu, protože Mezera se na místě proti verdiktu odvolal.

|Lenka Jansová |Zprávy z domova

Údajné stamilionové podvody kolem Františka Chvalovského opět řeší soudci

Údajné stamilionové úvěrové podvody někdejšího fotbalového bosse Františka Chvalovského bude dnes dopoledne opět řešit Městský soud v Praze. Trestní stíhání Františka Chvalovského, podnikatele v masném průmyslu Zdeňka Mezery a dalších lidí zastavila amnestie. Zdeněk Mezera ale trvá na své nevině a na tom, aby soud kauzu dotáhl do konce.

|Jan Kaliba, Mirko Vasić, David Šťáhlavský |Fotbal

Vyhlídky českého fotbalu se nezdají příliš optimistické

Český fotbal je v současné době v nepříliš lichotivé situaci. Ivan Hašek odstoupil z funkce předsedy, reprezentačnímu 'A' týmu se nedaří podle představ, klubový fotbal stagnuje a v evropském srovnání se propadá níž a níž. Dnes se navíc oživila v negativním smyslu i vzpomínka na významného muže českého fotbalu devadesátých let - bývalého předsedu Františka Chvalovského.

|Jan Kaliba |Fotbal

Klobásy ztuchly, Chvalovského duch z Blšan nezmizel

Nejlepší ligové klobásy musejí být v Blšanech. Na to si prý nejzasloužilejší funkcionář samostatného českého fotbalu a obchodník s masem a chmelem František Chvalovský potrpěl. Bývalý brankář, šéf blšanského klubu i fotbalového svazu, podnikatel a vězeň se už skoro deset let neukazuje na veřejnosti a mlčí. Kousek za jeho domem je ale i po pádu blšanského fotbalu na krajskou úroveň rušno. Právě v Blšanech je ze všech fotbalových vesniček, kterých se týká náš letní seriál, ligová minulost nejvíce patrná.