Muonio

Ambice Strachové dostaly v Levi na frak, Bauer ty své v Muoniu přiživil

|Jan Kaliba, David Nyč |Zimní sporty

Na zimních olympijských hrách ve Vancouveru by bez nich česká medailová sbírka byla o mnoho chudší. Šárka Strachová a Lukáš Bauer se podíleli na zisku všech tří lyžařských cenných kovů. Od té doby se oba na dvou mistrovstvích světa výrazněji neprosadili, prošli si zdravotními problémy a v únoru na hrách v Soči chtějí sobě i ostatním dokázat, že ještě neřekli poslední slovo. Víkend za polárním kruhem ale oba dostal do rozdílných pozic.

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

Mladí běžci na lyžích si přípravu za polárním kruhem krátí háčkováním a pečením buchet

České běžecké lyžování bije na poplach. Šestatřicetiletý Lukáš Bauer nebude závodit věčně a za ním zeje výkonnostní propast. Pro olympijskou sezonu okysličí reprezentaci několik mladých. Ti poprvé zažívají soustředění v arktickém Finsku po boku závodníka, od kterého se mohou hodně naučit a kterému jsou pořád nablízku. I díky tomu, že v komplexu Olos u Muonia to vypadá trochu jako na táboře.

|Jan Kaliba, David Nyč |Zimní sporty

Péči o své lyže svěřil Lukáš Bauer dvaadvacetiletému Vítu Zahulovi

Ještě neví, jestli je to jeho poslední sezona, ale poslední olympijská určitě. Přesto, nebo právě proto udělal nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer radikální řez a vyměnil muže, který mívá na jeho výsledcích velký podíl. Po letech blízké spolupráce se zkušeným Vítem Fouskem svěřil Bauer roli servismana a tím i odpovědnost za přípravu lyží teprve dvaadvacetiletému Vítu Zahulovi.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Lukáš Bauer se před novou sezonou stále potýká s následky zranění

Těžko představitelná dřina se mu v pětatřiceti letech už hodně zajídá, přesto má Lukáš Bauer stále motivaci trápit tělo hodinami, dny a týdny tréninku. Za necelé dva týdny začne závodem ve švédském Gällivare další sezona, ve které má nejlepší český běžec na lyžích mimo jiné další šanci splnit si sen a stát se mistrem světa. I proto teď Bauer finišuje s přípravou a zápolí s následky zranění ve finském Muoniu.