Okrouhlík

Okrouhlík v textech na iROZHLASU

Německo zadržuje autobus, kterým z Česka přijela skupina iráckých uprchlíků

| ČRo |Zprávy z domova

Němečtí policisté zadržují český autobus, který z Česka přivezl 25 křesťanských uprchlíků z Iráku. Policisté pak uprchlíky následně odvezli, podle dopravce budou Iráčané zřejmě poslání zpět do Česka, které opustili včera. Vrácení autobusu očekává i mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Původně tyto uprchlíky ubytoval Nadační fond Generace 21 v Okrouhlíku u Jihlavy. Azyl ale nakonec odmítli a požádali o vrácení pasů.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Iráčtí uprchlíci z Okrouhlíku údajně zamířili do Německa

Skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku původně ubytovaných v Okrouhlíku u Jihlavy odjíždí do Německa. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Iráčané odmítli azyl v Česku. Martin Frýdl, mluvčí Nadačního fondu Generace 21, který zorganizoval přesídlení již 89 iráckých křesťanů do Česka, už dříve uvedl, že neví, proč tato skupina nechce zůstat v Česku.

|Michal Malý |Regiony

Uprchlíci z Iráku měli problémy se vstupní prohlídkou, lékaři v Jihlavě je odmítli vyšetřit

Křesťanské uprchlíky z Iráku nechtěl nikdo z patnácti oslovených lékařů v Jihlavě vyšetřit. Vstupní prohlídku měli běženci absolvovat zhruba do tří dnů. Problém vyšel najevo až teď, téměř dva týdny po jejich příjezdu na Vysočinu. Dnes přijíždí skupina dalších zhruba 20 křesťanů z Iráku. Ani tentokrát nebude dělat vstupní prohlídku nikdo z jihlavských lékařů, ale doktorka z Třeště.