Autor

Jan Bumba

Pracoval v české redakci BBC, půl roku působil v BBC v Londýně, kde měl příležitost mimo jiné sledovat tvorbu souvislých publicistických pořadů.
Několik let psal do Hospodářských novin jako zahraničář. Na Radiožurnálu strávil několik let jako moderátor pořadu Ozvěny dne. Na chvíli příspíval do Ekonomu a k návratu do Českého rozhlasu ho přiměla nabídka moderovat ranní proud a Dopolední Plus na stejnojmenné stanici.

RSS autora

Články autora

|Jan Bumba |Příroda

Divoká prasata na předměstí. Jsou chytrá, myslivce poznají a vyhnou se mu, tvrdí odborník

Na některých místech Česka se přemnožila divoká prasata. Způsobují citelné škody na pozemcích a občas také napadají psy. Radnice nabízejí myslivcům vyšší odměny za odstřel. Proč se divočáci přemnožili? Ve vysílání Českého rozhlasu Plus odpovídal Miloš Ježek z Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity, také člen Českomoravské myslivecké jednoty.

|Marián Vojtek, Jan Bumba, ph |Zprávy ze světa

Hackeři už napadají i chytré televize, jde jim o peníze

V uplynulých dnech se médii šířily zprávy připomínající špatný sci-fi film. Hackeři zablokovali elektronické zámky dveří u pokojů v rakouském hotelu a požadovali výkupné. Hosté se nemohli dlouhé hodiny dostat ven. Brzy se ukázalo, že zpráva byla pravdivá jen z malé části. Vaše televize nebo jiná chytrá zařízení jsou ale v reálném nebezpečí.

|Anna Kottová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Mediální žumpa, kritizoval Okamura novináře Reflexu. Naši voliči tento časopis stejně nečtou

Mediální žumpě jménem Reflex došly argumenty, proto se snížila k osobním urážkám. Ve vysílání Českého rozhlasu Plus to řekl předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Pražský vrchní soud minulý týden potvrdil, že časopis může nazývat Okamuru v případě oprávněné kritiky Pitomiem. Šéfredaktor týdeníku Marek Stoniš nechtěl na Okamurovy výroky reagovat. Napsal jen, že Reflex ho považuje za populistu a politického taškáře.

|Anna Kottová, Jan Bumba, Český rozhlas Plus |Zprávy z domova

Sobotka: Milionový spor s Altnerem se ještě potáhne. Na financování kampaně ČSSD se neprojeví

Sociální demokracie nemá finanční potíže. Spor s právníkem Zdeňkem Altnerem se na financování ČSSD nijak neprojevuje. Ve vysílání Českého rozhlasu Plus to řekl premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Pochvaloval si také zavedení limitů na volební výdaje a znovu kritizoval ministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše.