parlamentní komise

parlamentní komise v textech na iROZHLASU

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Parlamentní komise je tristní, poslouchá jen generály a politicky vlivné lidi, tvrdí Komárek

Bývalý šéf ostravské pobočky Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiří Komárek se domnívá, že parlamentní komise neměla uznat policejního prezidenta Tomáše Tuhého nevinným. Je podle něj jedno, jestli varovná SMS přišla na mobil jednoho z jeho blízkých nebo z něj byla poslána. Členové komise podle Komárka vyšetřovat neumějí nebo ani umět nechtějí.

|Jan Richter, Jaroslav Šonka, David Bernardy |Zprávy ze světa

Parlamentní komise v Německu popsala selhání v případu vražd imigrantů páchaných neonacisty

Německá policie, tajné služby i justice naprosto selhaly při objasňování zločinů neonacistické skupiny Národně socialistické podzemí (NSU). To je závěr vyšetřovací komise německého parlamentu, která se zabývala postupem bezpečnostních složek. Skupina jim unikala více než deset let, během nichž její členové spáchali deset vražd, 15 bankovních přepadení a dva pumové útoky.

|Igor Maňour, Veronika Sedláčková, David Šťáhlavský |Zprávy z domova

Peake: Parlamentní komise pro boj s korupcí je zbytečná

Odbory žádají vytvoření speciální parlamentní komise, která by ve spolupráci se zástupci protikorupčních organizací dohlížela na vyšetřování korupčních kauz. Výzvu s tímto požadavkem předali odpoledne do Poslanecké sněmovny. Místopředsedkyní vlády, která má na starosti koordinaci boje s korupcí, místopředsedkyní Věcí veřejných Karolína Peake si ale nemyslí, že by taková komise měla smysl.