Hokej - online přenos HC Oceláři Třinec - Mountfield HK, 28. dubna 2023 17:00, Werk arena, Třinec - aktualizováno:

Třinec

Hradec Králové

4 : 1

(1:0, 0:0, 3:1)

• Letošní sezona Tipsport extraligy je tedy u konce, zisk čtvrtého titulu v řadě za sebou slaví Oceláři Třinec. Já vám děkuji za pozornost. Na shledanou.
  • Hradec Králové si převzal stříbrné medaile, za chvíli ve WERK ARENĚ proběhne korunovace staronového šampiona.
  • Zatímco se Oceláři radují na ledové ploše a hráči obou celků dávají první rozhovory pro oba vysílatele, tak se ve WERK ARENĚ chystá medailový ceremoniál.
  • Hradec Králové ale nemusí smutnit, pro Mountfield to byla velice vydařená sezona. Po čtvrtém místě v základní části se Východočeši přes Liberec probojovali do semifinále, kde v historicky nejdelší sérii porazili 4:3 na zápasy Vítkovice. V prvním finále v klubové historii Hradečtí nezačali vůbec dobře, svěřenci Tomáše Martince prohráli první tři zápasy. Východočeský tým ale ukázal velkou sílu, další dva zápasy vyhrál a nebyl daleko od srovnání série. Trefa Libora Hudáčka ze třetí třetiny ale rozhodla o tom, že Mountfield zakončí sezonu se stříbrnými medailemi.
  • Letos to pro Třinec byla nejtěžší cesta. Hráči s drakem na prsou si museli pro zisk Masarykova poháru probít cestu až z předkola. V něm ve třech zápasech vyřadili Litvínov. Ve čtvrtfinále pak parta Zdeňka Motáka svedla urputnou bitvu se Spartou, kterou vyřadila v poměru 4:2. V semifinálovém souboji Slezany čekal vítěz základní části z Pardubic, Oceláři se radovali po sedmizápasové bitvě. A ve finále pak Třinec srazil hradecký Mountfield, který po třech prohrách dokázal dvakrát zvítězit, Oceláři si ale ve své WERK ARENĚ dokráčeli po celkově pátý mistrovský titul v klubové historii.
  • Finále je u konce, Tipsport extraliga také ve čtvrté dohrané sezoně po sobě zná jen jednoho mistra, Oceláři pokračují v budování dynastie a zapisují čtvrtý mistrovský titul v řadě za sebou.
  • Konec zápasu.
  • Hradci je pískán ofsajd, utkání se již pouze dohrává.
  • Poslední minuta letošní sezony. WERK ARENOU zní nadšený jásot Mistři, Mistři, Třinec jako první tým z předkola vyhraje play off a Masarykův pohár.
  • Gól
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ale tento risk se hostům nevyplatil. Petr Vrána získal puk, ve středním pásmu se zkušeně rozhlédl, počkal na MARKA DAŇA, který pak jednoduše vstřelil puk do prázdné branky! Asistence: Petr Vrána, Adam Smith.
  • Důležité
    Machovský je znovu na střídačce, hosté to opět zkouši v šesti.
  • Gól
    Vyprodaná WERK ARENA ve stoje sledovala marnou snahu hostí o dobytí útočné třetiny a následně i třetí trefu domácích! ANDREJ NESTRAŠIL ve středním pásmu přetlačil soupeře a střelou do odkryté branky výrazně přiblížil Třinec k zisku čtvrtého titulu v řadě! Asistence: Adam Smith.
  • Oceláři vyhráli buly a poslali hru do středního pásma.
  • Důležité
    Před vhazováním v útočném pásmu si hosté berou oddechový čas. Po poradě zůstává Matěj Machovský na střídačce a Hradec to zkouší se šesti bruslaři v poli.
  • Oceláři jsou tak velmi blízko k dalšímu finálovému triumfu, Hradec se ale určitě nevzdává. Mountfield se okamžitě natlačil do útočné třetiny, Oceláři se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
  • Gól
    Oceláři pokračovali v aktivní hře v útočném pásmu a to se jim vyplatilo! Zaúřadovala Voženílkova formace, kdy se na druhé brance Ocelářů podíleli všichni její členové. Nestrašil posunul puk na Voženílka, ten nabil LIBORU HUDÁČKOVI, který z první procpal kotouč skrz přesunujícího se Machovského! Asistence: Daniel Voženílek, Andrej Nestrašil.
  • Chmielewski zavezl kotouč do útočné třetiny, kde jej předal Vránovi. Třinecký kapitán poslal zpětný pas na Jeřábka, jeho střelu od modré ale Hrňa tečoval mimo.
  • Oceláři přečkali další atak Hradce, jejich snahu o rychlý protiútok ale zastavuje hvizd sudích pro přihrávku rukou. Hra se vrací před Kacetla.
  • Důležité
    Pět a čtvrt minuty před koncem základní hrací doby se Daňo prokličkoval do útočné třetiny a z rohu kluziště chytrou přihrávkou hledal před brankou zaparkovaného Růžičku. Ten ale nedokázal trefit prudký pas.
  • Lev se nedokázal prosadit proti bránícímu Hrňovi, Werek pak ale sebral puk Nestrašilovi, Hradečtí se nicméně k zakončení nedostali.
  • Vyprodaná WERK ARENA nejprve sledovala marnou snahu Kurovského probít se kolem Filipa Pavlíka, poté také hradecké vyhození kotouče mimo hrací plochu. Vhazování ve středovém kruhu.
  • Nejprve se do útočného pásma snažil prokličkovat Lalancette, toho ale zastavil Čukste. Na druhé straně pak Daňo nemohl pro své ofsajdové postavení hrát.
  • Voženílek dojel vyhozený kotouč do hostujícího pásma, třinecký útočník si jej pak srovnal na holi a poslal na modrou, odkud nahazoval Čukste. Machovský ale měl ideální výhled a schoval puk do lapačky. Komerční přestávka.
  • Šermovačku o kotouč ve středním pásmu vyhráli Oceláři, Chmielewski pak ale nahodil puk nazdařbůh za Machovského klec, ke se jej zmocnil Mountfield.
  • Adámek to zkoušel obloučkem z vlastního pásma na rozjetého Kurovského, ten se ale neprosadil v rychlostním souboji s Blainem a píská se icing.
  • Zatímco se v rohu třinecké třetiny na ledové ploše objímali Jeřábek s Perretem, tak se kotouč dostal na modrou, odkud nahazoval McCormack. Kacetl má puk v lapačce.
  • Voženílek si v útočném pásmu odstavil Radovana Pavlíka, pak ale hodně nepřesně přihrával na Růžičku. Třinec nicméně pokračoval v tlaku, ten ale končí pro Daňovo postavení v brankovišti.
  • Třinec se dostal pod tlak a tak se brání raději za cenu zakázaného uvolnění.
  • Důležité
    Marinčin nedokázal odstavit od kotouče Perreta, který po obkroužení třinecké branky připravil skvělou pozici pro Jana Eberleho. Ten střílel z mezikruží, Kacetl ale dokázal zasáhnout ramenem.
  • Rozehrávka ze středního pásma končí v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
  • Zápas nabírá opět na tempu. V dalším útoku byli opět hosté, jejich skrytá střela od modré pořádně vylekala Kacetla, naštěstí pro domácí ale puk mířil mimo tři tyče.
  • Důležité
    Po chybě hostí mohli jít domácí do přečíslení dvou proti jednomu. Celou akci vedl Erik Hrňa, který také útok zakončil. Ale pouze střelou do Machovského lapačky.
  • Důležité
    Horké chvilky pro třineckou defenzívu. Brankář Kacetl byl zcela mimo postavení, když s kotoučem na holi operoval Filip Pavlík. Třinečtí hráči se ale sešikovali před brankou a nepustili kotouč na vlastní klec.
  • Marcinko s Růžičkou se vydali na zteč, první jmenovaný ale hledal Růžičku dost nepřesně a Machovský nemusel zasahovat.
  • Oceláři rázem přepnuli na vyšší tempo. Voženílek za Machovského brankou získal kotouč, po kombinaci na modré pálil Adámek, jeho tečovaný pokus doskákal až do náruče hostujícího brankáře. Komerční přestávka.
  • Gól
    Hradec právě vstřelil branku!
    Pasivita Ocelářů je potrestána, Hradec se raduje z vyrovnávající branky! Tlak hostí postupně gradoval, až se ke střele od modré čáry dostal MISLAV ROSANDIČ, který využil toho, že bránící Roman neměl hůl a rovněž faktu, že Kacetl přes clonu pěti hráčů nic neviděl. Mountfield srovnává stav. Bez asistence.
  • Perret ve středním pásmu nakopl své rychlé nohy, v útočném pásmu se pak ke třem střelám dostal Jergl, ani jednou ale hostující útočník neprostřelil prvního bránícího hráče.
  • Marcinko ve středním pásmu obětavě skočil do Jankova tvrdého nahození, čímž poslal Hradec zpět k Machovského brance.
  • Roman na vlastní modré dobře vystoupil proti Jankovi, čímž vystavil hosty do ofsajdu.
  • Lev byl v útočném pásmu masírován Hudáčkem, Voženílek pak získal puk do své moci a chytře jej poslal přímona Machovského.