Hokej - online přenos Švýcarsko - Norsko, 10. května 2024 16:20, O2 arena, Praha - aktualizováno:

Švýcarsko

Norsko

5 : 2

(1:1, 3:0, 1:1)

• Děkujeme za pozornost a těšíme se u dalších utkání MS v hokeji.
  • Švýcaři v úvodním zápase pražské skupiny MS v hokeji porážejí Norsko 5:2. Zapisují tak očekávané a také zasloužené vítězství. Většinu utkání byli lepším týmem a svého soupeře přestříleli jasně 40:15. Po vyrovnané první třetině odskočili během druhé dvacetiminutovky, kdy vstřelili tři branky. Závěrečná perioda skončila opět vyrovnaně – na gól Nina Niederreitera z 52. minuty odpověděl 64 vteřin před koncem Michael Brandsegg-Nygård.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Nino Niederreiter (Švýcarsko) a Mats Zuccarello (Norsko).
  • Konec zápasu.
  • Andrea Glauser v posledních vteřinách vypálil, tenhle pokus už nic neřeší. O vítězi utkání je rozhodnuto.
  • Gól
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Když to nevyjde dvakrát, zkus to ještě jednou a uvidíš. Napoprvé trefil MICHAEL BRANDSEGG-NYGÅRD levou tyčku, podruhé minul, ale napotřetí se už z pravého kruhu nemýlil a gólem v přesilovce snižuje na 2:5. Asistence: Patrick Thoresen a Mats Zuccarello.
  • Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby, hra je momentálně v norském obranném pásmu.
  • Trest
    Déjà vu. Další přesilovka Norů po dalším vyloučení Phillipa Kurasheva (SUI), tentokrát za hákování. Švýcarský útočník faulem zachraňoval situaci před brankou, kde vznikl závar po nahození od modré čáry.
  • Švýcaři oslabení přečkali bez újmy a jsou kompletní.
  • O chvíli pozdějí nahazoval od modré čáry obránce Solberg, následně ale Norsko puk ztrácí a Švýcaři se znovu osvobozují.
  • Sven Senteler sice vypíchl kotouč, ale Norové nadále zůstávají v pásmu a kombinují. Zatím ale bez střely.
  • Trest
    Trest si odpyká Phillip Kurashev (SUI), jenž při napadání podrazil jednoho z norských beků.
  • V ponechané výhodě si zprava najížděl Patrick Thoresen, který mířil k bližší tyči.
  • Norové budou hrát další přesilovku, tedy pokud nevyužijí ponechanou výhodu po faulu jednoho ze Švýcarů v útočném pásmu.
  • Komerční přestávka.

Střely na branku: 40 – 11.
  • Arntzen teď po další akci Švýcarů raději přidržel puk, následovat bude vhazování.
  • Švýcaři se opět nastěhovali do pásma, kde se snaží najít co nejlepší pozici ke střele. Zatím však pouze kombinují.
  • Gól
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko už zřejmě definitivně hatí naděje Norů alespoň na zdramatizování zápasu. Přesilovku využívá NINO NIEDERREITER, který se po vyražené střele Kurasheva dostal k dorážce mezi kruhy a v pádu uklidil puk do sítě. Asistence: Andreas Ambühl a Philipp Kurashev.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Norsko: Na trestnou lavici za hákování usedá Noah Steen, švýcarská družina si zahraje další přesilovku.
  • Švýcaři se drží v útočném pásmu, největší ohrožení norské branky teď ale paradoxně přišlo po nahrávce Vesterheima směřující přes brankoviště.

Střely na branku: 36 – 11.
  • Po Andrighettově střele se za norskou brankou strhla menší potyčka, rozhodčí ale vylučovat nemusí.
  • Důležité
    Po slibné akci na straně Norska se do brejku dostali Švýcaři. Christoph Bertschy si všiml odraženého kotouče, najel si do prostoru mezi kruhy a vypálil. Střela prosvištěla kolem pravé těsně tyče.
  • Brandsegg-Nygård se znovu zjevil na levém kruhu, ani tentokrát ale Genoniho neprostřelil. Mezitím se vrátil na led vyloučený Hischier.
  • Norové se v početní výhodě opět dostali do dobré střelecké pozice na levém kruhu, znovu ale trefili jen blokujícího hráče Švýcarů.
  • Andreas Martinsen poslal křižnou přihrávku na Michael Brandsegg-Nygård, ten z první vypálil. Jeho dělovka těsně minula bližší tyč a zaplachtila k mantinelu.
  • Trest
    Norové si zahrají svoji první přesilovku, dvouminutový trest za hru vysokou holí vyfasoval Nico Hischier (SUI).

Střely na branku: 33 – 10.
  • Michael Brandsegg-Nygård projel přes modrou čáru, obhodil si švýcarského beka a vypálil. Jeho pokus se však neujal a po teči jedné z hokejek skončil vysoko v ochranné síti. Vhazování po komerční přestávce proběhne na pravém kruhu od švýcarského strážce.
  • Zuccarello nejprve hledal u pravé tyčky nehlídaného Thoresena, po další kombinaci Norů zakončoval obránce Solberg. Z pozice na levém kruhu mířil na bližší tyč, trefil ale jen boční síťku.
  • Na kostce nad ledem se ukázal zákrok Nino Niederreiter u mantinelu na Christiana Kåsastula, který poté zůstal chvíli ležet. Každopádně tento moment sudí jako faul neposoudili, hra tak pokračuje v plném počtu i přes pískání norských příznivců.
  • Niederreiter nahazoval před branku na svižného Andrighetta, který ale na puk nedosáhl.
  • Hra se pomalu uklidňuje, ale fanoušci nikoliv. Aréna už je téměř zaplněna. Švýcaři nadále mají více ze hry, Norové vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
  • Roman Josi byl po asistenci a několika slibných nahrávkách blízko také prvnímu gólu, puk totiž po jeho střele vyletěl do vzduchu a spadl jen těsně vedle švýcarské tyčky. V hale se mezitím začalo skandovat „Češi“.
  • Ken Jäger poslal puk k zadnímu mantinelu, kam najížděl Fabrice Herzog. Švýcaři tak v klidu střídají.
  • Norové vyhodili na zakázané uvolnění, zatímco v O2 aréně běží mexická vlna.
  • Siegenthaler napřáhl ke střele, stáhl si puk a nahodil ho na Arntzena. Před ním se ještě snažil tečovat Hischier, nebyl však úspěšný.
  • Ambühl vystihl nepřesnou norskou rozehrávku, puk ale dlouho neudržel. Ten nakonec po teči skončil v prostoru mezi střídačkami.
  • Začala třetí třetina.
  • Další třetina začne přibližně v 18:00.
  • Druhá třetina nabídla hned tři branky, všechny na straně Švýcarů. Ti zatím působí sebevědoměji a do statistik zapsali už 28 střel na maskovaného protivníka Jonase Arntzena.

Z počátku 25. minuty navyšoval vedení Švýcarů Romain Loeffel, po něm se o necelé čtyři minuty postaral o další branku Sven Senteller. Čtvrtý gól Švýcarů zapsal po chybné rozehrávce norského beka Tristan Scherwey.