Hokej - online přenos Česko - Finsko, 10. května 2024 20:20, O2 arena, Praha - aktualizováno:

Česko

Finsko

1 : 0

(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

• Další utkání odehraje česká reprezentace už zítra v sobotu, kdy je od 20:20 čeká Norsko, které v prvním duelu prohrálo se Švýcarskem. Právě u přímého přenosu z tohoto zápasu se na vás budeme těšit. Děkujeme za pozornost a dobrou noc.
  • Svěřenci trenéra Radima Rulíka byli v prvních dvou třetinách jednoznačně lepším týmem a přestříleli Finy 17:6. Na konci druhé periody dopravil puk do sítě Ondřej Palát, podle rozhodčích ale předtím překážel finskému gólmanovi David Tomášek. Ve třetí třetině se hra srovnala, zejména na jejím konci pak Čechy proti několika šancím soupeře podržel Lukáš Dostál. Rozuzlení nepřineslo ani divoké prodloužení a rozhodly tak až zmíněné nájezdy, v níž jako jediní skórovali domácí.
  • Češí hokejisté vítězí v úvodním zápase domácího MS v ledním hokeji 1:0 po samostatných nájezdech. V utkání bohatém na šance, ale chudém na góly musela rozhodnout až nájezdová loterie, v níž Lukáš Dostál zastavil všechny tři pokusy hráčů Suomi, zatímco za Čechy skórovali Ondřej Kaše a Roman Červenka.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Harri Säteri (Finsko) a Lukáš Dostál (Česko).
  • Konec zápasu.
  • Gól
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
    Autorem vítězného nájezdu je ONDŘEJ KAŠE.
  • Český kapitán Roman ČERVENKA si nabruslil z pravé strany a trefil pravý horní růžek! Češi tak vítězí!
  • Oliver KAPANEN hledal skulinku mezi betony Dostála. Neúspěšně.
  • Ondřej PALÁT mířil na vzdálenější pravou tyč, minul.
  • Jesse PULJUJÄRVI zakončoval podobně jako Kaše, trefil však boční síť.
  • Překvapivě obránce Jakub KREJČÍK zvolil rovněž bekhendové zakončení, to mu ale těsně před gólmanem nevyšlo.
  • Finský kapitán Mikael GRANLUND také vytáhl bekhendový blafák, on ale narazil na Dostála.
  • Ondřej KAŠE zvolil bekhendový blafák a otevírá skóre nájezdů!
  • Oliwer KASKI začal nájezdy střelou mezi betony, se kterou si Dostál bez potíží poradil.
  • Samostatné nájezdy začínají.
  • Na konci prodloužení ještě zakončoval z pravé strany Oliver Kapanen, ani on ale Lukáše Dostála nepřekonal. Ten stejně jako na druhé straně Harri Säteri předvedl v zatím nejnapínavější částí zápasu spoustu důležitých zákroků. Gól tak nepadl a vítěze určí až samostatné nájezdy.
  • Prodloužení skončilo.
  • Akce ze strany na stranu, diváci se rozhodně nenudí. Teď střílel Lukáš Sedlák, další zákrok Säteriho.
  • Velké drama nyní na obou stranách. Jere Innala nebyl daleko od gólu, jeho pokus poskakoval kolem Dostálovy svatyně, nakonec skončil vedle levé tyče.
  • Důležité
    Po Červenkově nahrávce střílel sám před Säterim David Kämpf, finský gólman včas sklapl betony.
  • Na druhé straně se ukázal finský šikula Granlund, střílel ale z příliš ostrého úhlu.
  • Kubalík uháněl na finskou branku s Palátem. Přečíslení nakonec vyřešil střelou po ledu, kterou Säteri vyráží.
  • Důležité
    Opět v akci Tomášek, který se na středu útočného pásma zbavil finského beka a tváří v tvář brance trefil připraveného Säteriho.
  • Tomášek přijel čerstvý ze střídačky a zahrozil střelou z mezikruží.
  • Sedlák s Kašem kombinovali v útočném pásmu, nakonec jdou střídat.
  • Z trestné lavice se navrátivší Gudas zařídil Čechům vhazování v útočném pásmu, když přinutil Säteriho k zákroku proti své dalekonosné střele.
  • Důležité
    Velká příležitost hostujícího celku na konec zápasu. Mikko Lehtonen se ocitl téměř sám u pravé strany, proti jeho pokusu se ale vytáhl český gólman.
  • Nahození Granlunda těsně před Dostálem tečoval Pakarinen.
  • Finové se usadili v útočném pásmu, Granlund z pravého kruhu pálí těsně vedle levé tyčky.
  • Dobrá práce Čechů u pravého mantinelu, Kempný posílá puk k Säterimu.
  • Puk získal Rutta a ihned vyhazuje za finskou branku.
  • Začalo prodloužení.
  • Šedesát minut zápasu mezi Českem a Finskem o vítězi nerozhodlo. Diváci zatím viděli pouze jeden neuznaný gól Čechů na konci druhé třetiny, jinak se na úvodní branku čeká. Jisté je, že pokud ji někdo vstřelí v pětiminutovém prodloužení, jež se hraje ve formátu 3 na 3, tak získá bonusový bod navíc.

Krátce ještě zrekapitulujme třetí třetinu, v níž měli šance jak domácí, tak hokejisté Suomi, kteří hrozili zejména v závěru v přesilovce. Tu si ve formátu 4 proti 3 zahrají i na začátku prodloužení, z trestu Gudase zbývá ještě 63 vteřin.
  • Třetí třetina skončila.
  • V posledních vteřinách ještě do brejku ujel David Kämpf a Ondřej Beránek. První jmenovaný poslal žabičku na Beránka, který se po dlouhém puku natahoval, ale i kdyby se dostal k pořádnému zakončení, puk by se do brány nedostal včas.
  • Dostál zlikvidoval střelu Granlunda i následnou dorážku Vittasmäkiho.
  • Trest
    Obrovská možnost pro Finy. Radko Gudas (CZE) se v obranném pásmu držel protihráče a necelou minutu před koncem základní hrací doby míří na trestnou lavici.
  • Důležité
    Po zaváhání Sedláka se ve velké šanci před Dostálem ocitl Hannes Björninen, na hranici brankoviště pak ještě dorážel Arttu Hyry. Český brankář teď svůj tým minutu před koncem třetí třetiny podržel.
  • Mezi střídačkami zůstal po hitu Gudase ležet Saku Mäenalanen, který se jen velmi těžko zvedá a okamžitě míří do šatny.
  • Dominik Kubalík se vydal do útoku, neměl už ale příliš sil a tak vyslal pouze propagační střelu, navíc zblokovanou od Määtty.