Dám si kakao, zavelel ministr Jurečka.
Podívejte se do jeho kanceláře

Hana Mazancová a Filip Jandourek


Spustit prohlídku

V půl sedmé večer, kdy server iROZHLAS.cz fotil kancelář Mariana Jurečky (KDU-ČSL), pracovní den ministra zemědělství nekončil. Naopak bezprostředně po focení, na které měl vyhrazených zhruba deset minut, mířil na další schůzku. "Ještě si dám kakao," objednal si krátce před tím, než vyrazil na cestu.

Po příchodu do jeho kanceláře pak po pravé straně zaujme velké akvárium. Tam Jurečka chová tetry neonové, krunýřovce mnohoostné nebo parmičky Schubertovy.

Budova ministerstva zemědělství na pražském Těšnově vznikla v letech 1925 až 1932 podle návrhu významného českého architekta Františka Roitha, který měl na starosti třeba i budovu ministerstva financí na Malé Straně. Při stavbě byl tehdy poprvé v Praze použit litý beton.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

ROZCESTNÍK

Na virtuální prohlídku pracovny ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), který úřaduje v bývalé šlechtické ložnici s točitým schodištěm, se můžete podívat ZDE

Úřad ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) zase sídlí v bývalém paláci paní kněžny z románu Boženy Němcové Babička. Na virtuální prohlídku se můžete podívat ZDE.

Na ministra obrany Martina Stropnického (ANO) zase při práci dohlíží Tomáš Garrigue Masaryk i Miloš Zeman. Podívat se můžete ZDE.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) zase vládne z 'velké stodoly bez vrat'. Virtuální prohlídku najdete ZDE.

A na kancelář nového ministra průmyslu Jiřího Havlíčka (ČSSD) se můžete podívat ZDE.