trojskok

trojskok v textech na iROZHLASU

Štafeta čtvrtkařů skončila na závěr ME čtvrtá, Bábovi risk s vynechanou výškou nevyšel

|Vojtěch Man |Atletika

Česká štafeta čtvrtkařů ve složení Jan Tesař, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm ve finále mistrovství Evropy nevylepšila národní rekord ze semifinále a skončila těsně pod stupni vítězů. Výškař Jaroslav Bába skončil sedmý, trojskokanka Lucie Májková 12. Atletická výprava zakončila ME v Amsterdamu se čtyřmi stříbrnými medailemi.

|Jakub Marek, Nikola Šrámková |Atletika

Přes 20 let drží rekord v trojskoku Brit Jonathan Edwards

Významné jubileum dnes slaví jedna z legend světové atletiky. Britskému trojskokanovi Jonathanu Edwardsovi je 50 let. A přestože přivezl zlaté medaile z mnoha velkých závodů, jedna z nich je pro něj zcela výjimečná. Na mistrovství světa v Göteborgu v roce 1995 hned dvakrát posunul historické maximum, které dodnes nikdo ze závodníků nepřekonal.

|Marek Augustin |Atletika

Atleti se v Lausanne předvedli. Taylor přeletěl 18 metrů, Gatlin prolétl stovkou za 9,75

Řada kvalitních výkonů byla k vidění na atletické Diamantové lize v Lausanne. Trojskokan Christian Taylor překonal v trojskoku 18,06 metru. Sprinter Justin Gatlin na stovce zaostal časem 9,75 sekundy jen o setinu za vlastním nejlepším časem sezony. Soutěži oštěpařů kraloval hodem dlouhým 90,16 metru Keshorn Walcott. Vítězslav Veselý bral za 87,97 druhé místo.