Autorka

Eva Kézrová

Znamení: květen 1970

Životní motto:Co děláš, dělej pořádně.

Co dělám v rozhlase: Připravuji příspěvky o motorismu. Nejraději mám reportáže z nejrůznějších prostředí (například z policejní kontroly na silnicích, dispečinku dopravního podniku nebo třeba z autovlaku). Baví mě také dělat ankety mezi řidiči o nejrůznějších motoristických záležitostech (je zajímavé srovnávat, jak jeden chválí například kruhový objezd a druhý jej zase haní). A vždycky mě potěší, když díky svému příspěvku nebo reportáži mohu „normálním“ řidičům pomoct vyřešit nějaký problém.

Před rozhlasem: Rozhlas mě provází odmalička a nikdy mě jako holku z vesnice nenapadlo, že bych v něm někdy mohla pracovat. Po absolvování SPŠCH v Ostravě jsem nastoupila na VŠCHT v Praze. Na jejích kolejích jsem vysílala ve Studentském rozhlasovém studiu a díky revoluci se pak otevřela cesta i do Českého rozhlasu. Nejprve jako produkční Studia 7, po promoci jsem v roce 1993 začala pracovat ve zpravodajské směně a o tři roky později ve „vysněné“ sportovní redakci. Po mateřské dovolené jsem od roku 2004 v Motožurnálu.

Co mě baví: Dělat rádio. Baví mě i moje rodina (a to někdy doslova).

RSS autorky

Články autorky

|Eva Kézrová |nepoužívat - Věda

Za popularizaci vědy akademie ocenila astronoma Švandu, humanitní vědy letos nebodovaly

Popularizovat vědu není jednoduché a jen málokdo to umí. Odměnou mu může být třeba Cena předsedy Akademie věd a Nadačního fondu Neuron za popularizaci vědy pro vědce do 40 let, kterou získal astronom Michal Švanda. Ceny AV ČR za vynikající výsledky velkého vědeckého významu převzaly týmy, které objasnily přeměnu excitační energie chlorofylu na teplo a zkoumaly velmi starou formu imunity rostlin před viry. Cenou pro vědce do 35 let se může chlubit botanik Martin Kopecký.