Fotbal - online přenos Polsko - Česko, 17. listopadu 2023 20:45, PGE Narodowy, Varšava (Polsko) - aktualizováno:

Polsko

Česko

1 : 1

(1:0)

• Dnešní zápas tedy rozhodl o tom, že Polsko je venku z boje o mistrovství Evropy. Naopak český tým se postupu velmi přiblížil a vzhledem k podvečernímu výsledku Moldavska s Albánií (1:1) je jasné, že svěřencům Jaroslava Šilhavého bude stačit remíza.
  • To bylo něco! Sledovali jsme opravdový boj o mistrovství Evropy! Fotbalisté Polska sice po poločase vedli, ale hned v úvodu druhé půle srovnal kapitán Tomáš Souček, který svým gólem zmrazil postupové naděje domácího celku. Polsko potřebovalo za každou cenu zápas vyhrát, a tak se svěřenci Michała Probierze postupně vrhli do bezhlavého útočení. To ale paradoxně v samotném závěru vyhovovalo mnohem více českým fotbalistům, kteří měli hned několik velkých šancí. Skórovat mohli Zima, Král, Čvančara nebo Lingr. Gól ale Češi nevstřelili a když se pak v samotném závěru neprosadil z posledního rohu ani domácí Bednarek, skončil zápas remízou 1:1.
  • Konec zápasu.
  • Důležité
    Centr mířící do velmi nebezpečného prostoru si našel Bednarek, hlavičkoval velmi dobře, naštěstí pro český tým ale těsně nad!
  • Poslední příležitost pro domácí celek. Rohový kop pro Poláky.
  • Důležité
    Znovu byli Češi v gólové šanci! Ve vápně si míč našel Lingr, jehož parádní ránu reflexivně vyrazil Szczęsny.
  • Důležité
    Další velká šance českého týmu. Z levé strany poslal míč do vápna Holeš a zakončující Čvančara poslal z ideální pozice pro střelu těsně mimo!
  • Důležité
    Souček narazil balon ideálně Královi, ten byl v ideální pozici pro zakončení. Na poslední chvíli mu nohu do zakončení vložil Bednarek.
  • Střídání
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Michal Sadílek, přichází Alex Král.
  • Coufal poslal do vápna dobrý centr na Čvančaru, ten ale hlavičkoval hodně mimo.
  • Český tým je teď v totálním defenzivním bloku. Češi rezignovali na ofenzivní snahu a chtějí zápas jen dobránit.
  • Poláci potřebují dnešní zápas vyhrát, a tak vrhají všechny zbytky sil do totální ofenzivy.
  • Češi teď dokázali vytlačit svého soupeře až z vápna a navíc z toho bude aut pro český tým.
  • Střídání
    Střídání v týmu Polsko:
    ze hřiště odchází Patryk Peda, přichází Sebastian Szymański.
  • Souček vybojoval balon na polovině hřiště, posunul ho na Douděru, který zkusil vystřelit z dálky. Jeho pokus skončil jen kousek vedle.
  • Robert Lewandowski byl ve vápně pokrytý, nakonec vybojoval alespoň rohový kop pro svůj tým.
  • Český kapitán hned u postranní čáry sroloval Buksu. Faul se ale nepíská a bude z toho jen aut pro domácí celek.
  • Tomáš Souček je zpět na hrací ploše, každopádně nevypadá v úplně ideálním zdravotním stavu.
  • Souček opustil hrací plochu a znovu si nechává převázat hlavu.
  • Velká nepříjemnost pro český tým. Na trávník se bez cizího kontaktu poroučel Tomáš Souček. A nevypadá to, že by mohl pokračovat ve hře.
  • Nicola Zalewski poslal balon přímo do vápna na Staňka.
  • Robert Lewandowski kopl balon kolem zdi a kroutil balon do brány. Gólman Staněk byl ale pozorný a nadvakrát míč zkrotil.
  • Český tým poskládal zeď hned ze sedmi hráčů.
  • Hložek z pozice útočníka nyní trochu zbytečně fauloval skoro až na hranici vápna Adama Buksu. Bude z toho hodně nepříjemná standardka pro domácí celek.
  • Český tým se snaží soupeře vytlačovat z vlastní poloviny. To se ale Čechům ale teď nedaří.
  • Češi se teď snaží trochu urovnat hru. V posledních minutách se hraje velmi neurovnaná partie.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Ondřej Lingr.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Damian Szymański, přichází Kamil Grosicki.
  • Nicola Zalewski se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho hodně ostrý pokus trefil do hlavy Davida Zimu.
  • Domácí teď svého soupeře znovu tlačí. Čeští fotbalisté se musí bránit.
  • I v deseti mužích měli Češi velkou šanci. Ve vápně dostal balon proti noze Michal Sadílek, levačkou ale zamířil vysoko nad.
  • Tomáš Souček se jako správný kapitán i se zcela zafačovanou hlavou chystá vrátit na hrací plochu.
  • Souček je dlouze ošetřovaný na hrací ploše.
  • Jan Bednarek nyní na hranici vápna kolíky trefil do hlavy na zemi ležícího Součka. Velmi nepříjemný zákrok, faul se ale nepíská, protože Souček ležel úplně na hrací ploše.
  • Zima poslal do vápna dobrý centr, nikdo ze spoluhráčů ale nenašel.
  • Žlutá karta
    Jakub Brabec po taktickém faulu ve středu pole dostává žlutou kartu.
  • Důležité
    Neuvěřitelné selhání obránce Davida Zimy. Po rohovým kopu hlavičkoval Souček a na malém vápně se odrazil míč ke zcela volnému Zimovi, který ale z pěti metrů nepochopitelně netrefil bránu!
  • Dnešní utkání sleduje 56310 diváků.
  • Coufalův pokus o centr byl zblokovaný na rohový kop.
  • Hrací plochu opustil stoper, přes kterého se čeští útočníci v prvním poločase absolutně neprosadili. Uvidíme, jak se bude nyní dařit dvojici Hložek – Čvančara.