Ostrava hostí loutkaře z celého světa, začal festival Spectaculo Interesse

V Ostravě startuje prestižní loutkářský festival Spectaculo Interesse. Do krajské metropole přiváží výběr toho nejlepšího, co na mezinárodní loutkové scéně vzniklo za poslední roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum loutkářských kultur Chrudim, loutkářova dílna | Foto: Marína Dvořáková

Během jediného týdne budou k vidění na tři desítky představení ze třinácti zemí světa. Festival je určen dětem i dospělým, potvrzuje dramaturgyně pořádajícho Divadla Loutek Jana Pithartová.

„Určitě není jenom pro malé děti, mělo by být pro diváky všeho věku. Během festivalu hrajeme celý den, takže dopoledne patří dětem, odpoledne patří, dejme tomu, rodině a pak se hraje ještě dlouho do noci a to jsou představení pro dospělé,“ říká Pithartová.

Loutkaře budete moci potkat přímo v ulicích města, v klubu Cooltour, ale hlavně na jevišti pořadatelského Divadla Loutek. Jak dodává jeho umělecký šéf Václav Klemens, většina umělců navíc dorazí úplně poprvé.

„Mezi straré tváře patří Duda Paiva a jeho Company, ale podstatná část z toho, co se tady objeví, zde bude poprvé. Objeví se tu soubory z Kanady, Izraele, Itálie, Španělska, Nizozemí, Řecka, Slovinska. Máme ambici neulpívat na tom, co už bylo objeveno,“ dodává Klement.

Kateřina Daňková, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme