Tomio Okamura

Nejnovější zprávy

|Anna Kottová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Mediální žumpa, kritizoval Okamura novináře Reflexu. Naši voliči tento časopis stejně nečtou

Mediální žumpě jménem Reflex došly argumenty, proto se snížila k osobním urážkám. Ve vysílání Českého rozhlasu Plus to řekl předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Pražský vrchní soud minulý týden potvrdil, že časopis může nazývat Okamuru v případě oprávněné kritiky Pitomiem. Šéfredaktor týdeníku Marek Stoniš nechtěl na Okamurovy výroky reagovat. Napsal jen, že Reflex ho považuje za populistu a politického taškáře.

|Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Zopakuje Okamurovo hnutí spolupráci s SPO? Na celostátní konferenci o tom rozhodnou delegáti

Do krajských voleb nešlo s nálepkou favorita, přesto se hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury dostalo do deseti regionálních zastupitelstev. Jak nečekaný úspěch potvrdit i v parlamentních volbách, budou vymýšlet delegáti na sobotní celostátní konferenci hnutí. Hlavní otázkou má být to, jestli zopakují volební spolupráci se Stranou práv občanů.

Žádný puč se nekonal, říká Marek Černoch z hnutí Úsvit

|Veronika Sedláčková, Anna Kottová |Zprávy z domova

Opoziční hnutí Úsvit přímé demokracie zažívá vnitřní rozkol. Bez vědomí dosavadního předsedy Tomia Okamury se většina členů poslaneckého klubu rozhodla založit novou stranu, která má hájit národní zájmy. Nechtějí se prý už zviditelňovat prostřednictvím excesů svého lídra. Naším cílem je získat nové členy, říká předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.

|Michaela Široká |Zprávy z domova

Kvůli Okamurovým výrokům vůči muslimům se sejde Úsvit, Šarapatka je odsoudil

Šéfa hnutí Úsvit Tomia Okamuru kritizují za výroky vůči muslimům i poslanci z vlastních řad. Milan Šarapatka se kvůli tomu nebude dál podílet na vytváření zahraniční politiky hnutí. Okamura na sociální síti zveřejnil výzvu k obtěžování muslimů v Česku. Kvůli tomuto kroku se sejde hnutí Úsvit, které bude jednat o jednotné zahraniční politice.

|Helena Šulcová, David Bernardy |Zprávy z domova

Okamura žaluje Transparency International kvůli hospodaření, manažer organizace pochybení odmítá

Senátor Tomio Okamura podal trestní oznámení na společnost Transparency International a žádá její zrušení. Organizace se podle něj dopustila několika trestných činů, podle Okamury zkresluje údaje o stavu hospodaření, problémy se mají týkat také zadávání veřejných zakázek. Transparency International tvrzení senátora odmítá.

|Veronika Sedláčková, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Stížnost jsem psala, když se mi pálila rybí polévka, hájí neúspěch u ÚS Okamurova advokátka

Ústavní soud nevyhověl žádosti Tomia Okamury, aby se prezidentské volby odložily, dokud soudci důkladně neprozkoumají příslušný zákon. Okamura vzápětí prohlásil, že soud upřednostnil termín voleb před právem a že zváží, jestli se obrátí na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Advokátka Klára Samková, která Okamurovu stížnost zpracovávala, přiznává, že ji psala ve spěchu a ani po doplnění nebyla dobře formulovaná.

|Zuzana Kopuletá, Gabriela Grmolcová, Jan Piroch, Veronika Neprašová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Okamura podal stížnost k Ústavnímu soudu kvůli prezidentské volbě

Senátor Tomio Okamura podal ústavní stížnost kvůli vyřazení z prezidentské volby. Kvůli množství neplatných podpisů ho ministerstvo vnitra na kandidátku nezapsalo, verdikt následně potvrdil i Nejvyšší správní soud. Podle Okamury je celý zákon o přímé volbě v rozporu s ústavními pravidly České republiky.

|Martin Drtina, ČRo 1 - Radiožurnál, pir, Mirko Kašpar, Veronika Neprašová |Zprávy z domova

Okamura podává ústavní stížnost kvůli vyřazení z voleb. Může tím ohrozit jejich konání

Senátor Tomio Okamura podává stížnost k Ústavnímu soudu. Chce zvrátit rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který ho vyřadil z přímé volby prezidenta. Okamurovi vadí i prohlášení předsedy volebního senátu Vojtěcha Šimíčka, který zpochybnil pravost údajů na petičních arších a žádá po něm veřejnou omluvu. Rozhodnutí podat ústavní stížnost může ohrozit termín prezidentských voleb, které se mají konat 11. a 12. ledna.

|Martin Drtina, ČRo 1 - Radiožurnál, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Okamura podá ústavní stížnost po Vánocích, Dlouhý počká na verdikt soudu

Tomio Okamura podá mezi vánočními svátky stížnost k Ústavnímu soudu. Vadí mu rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který ho vyřadil z přímé volby prezidenta. Opačně se rozhodl Vladimír Dlouhý. Odmítá sice, že by manipuloval s počtem podpisů, jak naznačil správní soud, podle svých slov chce ale umožnit řádný průběh hlasování o příštím prezidentovi.