Autor

Petr Honzejk

Od roku 1993 jsem se výborně bavil reportérskou prací ve studiu Českého rozhlasu v Ústí nad Labem. V sedmadevadesátém mi někdo - myslím, že to byl Dušan Valenta - prozradil, že při práci pro Radiožurnál také není možné zažít příliš nudy, a já jsem se rozhodl jeho tvrzení empiricky ověřit. Několik let jsem pracoval jako univerzální reportér ČRo 1, 1. září 2000 jsem se stal editorem vysílání.

Autor na Twitteru RSS autora

Články autora

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 29. ledna-5. února

Soud poslal do vězení exministra financí Ivo Svobodu a jeho poradkyni Barboru Snopkovou. V tajemném případu financování bytu premiéra Grosse se objevila další postava, která má být tentokrát skutečným zdrojem peněz. Bezpečnostní rada státu doporučila nákup pěti nových strojů pro vládní letku. Uzavřely se nabídky na privatizaci Českého Telecomu. Vláda podpořila plán ministra Škromacha na snížení životního minima. Sever republiky bojoval se sněhovou kalamitou.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 22.-29. ledna

Celý svět si tento týden připomínal památku obětí kolokaustu. Řada vzpomínkových akcí u příležitosti výročí osvobození vyhlazovacího koncentračního tábora Osvětim byla i v Česku. Ústavní soud rozhodl, že se v Praze 11 nebudou opakovat senátní volby. Senátorem se tak s definitivní platností stal Jan Nádvorník z ODS. Před Ministerstvem zemědělství demonstrovaly kvůli obavám ze ztráty práce dvě tisícovky dřevorubců. Vláda se zatím nedokázala shodnout na tom, kde ušetří 70 miliard korun, což je nutné kvůli přijetí eura. Rezorty se zatím škrtům brání. Podnikatel a senátor Václav Fischer čelí hrozbě další exekuce. V česku se obejvil další případ BSE. Utraceno bude muset být 700 zvířat. Velká část republiky bojovala s přívaly sněhu a silným větrem.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 12.-18. prosince

Sněmovna schválila rozpočet na příští rok. Televize Nova změnila majitele, koupila ji americká CME. Novým předsedou Senátu se stal Přemysl Sobotka z ODS. Senátoři odmítli další prezidentovu kandidátku na ústavní soudkyni. Poslanci se opět postavili proti omezení vlastní imunity.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 21. - 27. 11. 2004

Ústavní činitelé, soudci a státní zástupci letos nedostanou 14. platy. Soudci se proti tomu bouří. Razantní zvýšení platů policistů se o rok odkládá. Kraje mají podle rozhodnutí sněmovny dostat ze státního rozpočtu jen polovinu peněz, které jim původně slibovala vláda. Soud zastavil dvouapůlmiliardovou exekuci vůči státní firmě Čepro. Disciplinární komise potrestala bývalého místopředsedu fotbalového svazu Brabce za podíl na korupční aféře. Přírodní katastrofa ve Vysokých Tatrách vyvolala vlnu solidarity v celém Česku.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku - 6. až 13. listopadu

Radost pro ODS, smutek pro ČSSD - to je výsledek krajských voleb. Korupční aféra zasáhla nejvyšší patra českého fotbalu - odstoupil místopředseda fotbalového svazu Brabec. Vypukl skandál kolem druhého největšího provozovatele čerpacích stanic v Česku - firma Čepro vlastněná státem má zaplatit 2 a půl miliardy korun soukromé firmě. Senát vrátil do hry 14. platy ústavních činitelů. Vrchní soud tvrdě trestal v řadách justice. O funkce přišly dvě ženy - soudkyně Petra Hušková a státní zástupkyně Zuzana Blažková. Souhrn nejdůležitějších domácích uplynulých sedmi dní přináší pořad Týden v Česku.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 31. 10. - 6. 11. 2004

Suverénně nejdůležitější událostí tohoto týdne jsou volby do krajských zastupitelstev a senátu, ale za nimi se ještě ohédnout nemůžeme, takže pojďme k další událostem, které by neměly zapadnout. Duševně narušený člověk hrozil biochemickým útokem na nemocnice. Senát schválil konec povinné vojny. Koalice uspěla ve sněmovně s návrhem na daňové úlevy pro rodiny s dětmi. Reportéři Radiožurnálu odhalili případ manipulací s bezpečnostními prověrkami. Telecom dostal od antimonopolního úřadu pokutu 23 milióny korun za to, že konkurentům bránil v poskytování rychlejšího přístupu na internet prostřednictvím technologie ADSL.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku - 16. - 23. 10. 2004

I uplývající týden byl ve znamení údajné korupční aféry kolem unionistického poslance Zdeňka Kořistky: státní zástupce zrušil obvinění Marka Dalíka a Jana Večerka. ODS chce kvůli možným odposlechům předsedy Mirka Topolánka mimořádnou schůzi sněmovny. Vláda zvýší důchody o 5,5 procenta. Podrobnosti si můžete vyslechnout v pořadu Petra Honzejka níže.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 10. - 16. 10. 2004

Zcela nový směr dostala tento týden kauza Kořistka. Přinesla ale i paradoxní otázky, třeba jak se dopátrat pravdy o detektoru lži. Bodový systém trestání neukázněných řidičů zatím nebude, návrh neprošel sněmovnou. Průměrné platy policistů by měly být průměrně kolem 32 tisíc korun, rozhodli o tom poslanci. Koalice vyhrála první kolo bitvy o státní rozpočet a z ústecké Spolchemie opět unikl chlorovodík. Je to už čtvrtá havárie v letošním roce.

|Milan Kopp, Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 4. - 11. 9. 2004

Statistici přišli s povzbudivými výsledky naší ekonomiky, koalice se zatím nedokázala dohodnout na příštím státním rozpočtu, na Třebíčsku se zřítil britský vojenský vrtulník. Během končícího týdne také kriminalisté analýzou DNA odhalili třináctiletého vraha. Nejenom o těchto událostech si můžete vyslechnout podrobnosti níže.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 28. 8. - 3. 9. 2004

Událostí číslo jedna pro děti byl určitě začátek školy. Ostatní jistě i zaznamenali krach dalších cestovních kanceláří, pražský radní Slezák odstoupil kvůli svému angažmá v závěru komunistické totality, bylo ohlášeno zdražení plynu pro domácnosti o 11 %, manželé Stodolovi vyslechli potvrzení doživotních trestů, bývalý komunistický prominet Hoffmann byl ze zdravotních důvodů propuštěn z vězení. Nejenom o těchto událostech si můžete vyslechnout níže.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 14. 8. - 21. 8. 2004

Při autonehodě zahynul trenér české hokejové reprezentace Ivan Hlinka. Stovky lidí požadovaly na demonstraci odvolání šéfa Úřadu vlády Pavla Přibyla, ten v pátek odstoupil. Vládní koalice se shodla na programovém prohlášení kabinetu. Nejen o těchto událostech si můžete vyslechnout podrobnosti.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 8. - 14. 8. 2004

Máme za sebou pravděpodobně nejteplejší týden roku,.Ani v tropických vedrech se ale běh událostí nezastavil a ani nezpomalil. Bývalý komunistický politik Karel Hoffmann nastoupil do vězení. Odsouzen byl za sabotáž z roku 1968. Vladimír Špidla dostal v nové Evropské komisi post komisaře pro zaměstnanost a sociální záležitosti. Koalice se pracně dohadovala na programovém prohlášení vlády Stanislava Grosse. Nejvyšší státní zastupitelství objevilo způsob, jak dostat Viktora Koženého z Baham před soud v Česku. V podzemí OKD zahynuli dva horníci.