Autor

Petr Honzejk

Od roku 1993 jsem se výborně bavil reportérskou prací ve studiu Českého rozhlasu v Ústí nad Labem. V sedmadevadesátém mi někdo - myslím, že to byl Dušan Valenta - prozradil, že při práci pro Radiožurnál také není možné zažít příliš nudy, a já jsem se rozhodl jeho tvrzení empiricky ověřit. Několik let jsem pracoval jako univerzální reportér ČRo 1, 1. září 2000 jsem se stal editorem vysílání.

Autor na Twitteru RSS autora

Články autora

Praha| |Petr Honzejk |Komentáře |Komentář

Minimum morálky na Čapím hnízdě

Jeden moment z jednání o vydání Babiše a Faltýnka by neměl zapadnout. Faltýnek pronesl větu: „Když nás vydáte, bude to naše morální vítězství. Když nás nevydáte, bude to naše morální satisfakce.“

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 29. ledna-5. února

Soud poslal do vězení exministra financí Ivo Svobodu a jeho poradkyni Barboru Snopkovou. V tajemném případu financování bytu premiéra Grosse se objevila další postava, která má být tentokrát skutečným zdrojem peněz. Bezpečnostní rada státu doporučila nákup pěti nových strojů pro vládní letku. Uzavřely se nabídky na privatizaci Českého Telecomu. Vláda podpořila plán ministra Škromacha na snížení životního minima. Sever republiky bojoval se sněhovou kalamitou.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 22.-29. ledna

Celý svět si tento týden připomínal památku obětí kolokaustu. Řada vzpomínkových akcí u příležitosti výročí osvobození vyhlazovacího koncentračního tábora Osvětim byla i v Česku. Ústavní soud rozhodl, že se v Praze 11 nebudou opakovat senátní volby. Senátorem se tak s definitivní platností stal Jan Nádvorník z ODS. Před Ministerstvem zemědělství demonstrovaly kvůli obavám ze ztráty práce dvě tisícovky dřevorubců. Vláda se zatím nedokázala shodnout na tom, kde ušetří 70 miliard korun, což je nutné kvůli přijetí eura. Rezorty se zatím škrtům brání. Podnikatel a senátor Václav Fischer čelí hrozbě další exekuce. V česku se obejvil další případ BSE. Utraceno bude muset být 700 zvířat. Velká část republiky bojovala s přívaly sněhu a silným větrem.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 12.-18. prosince

Sněmovna schválila rozpočet na příští rok. Televize Nova změnila majitele, koupila ji americká CME. Novým předsedou Senátu se stal Přemysl Sobotka z ODS. Senátoři odmítli další prezidentovu kandidátku na ústavní soudkyni. Poslanci se opět postavili proti omezení vlastní imunity.

|Petr Honzejk |Zprávy z domova

Týden v Česku 21. - 27. 11. 2004

Ústavní činitelé, soudci a státní zástupci letos nedostanou 14. platy. Soudci se proti tomu bouří. Razantní zvýšení platů policistů se o rok odkládá. Kraje mají podle rozhodnutí sněmovny dostat ze státního rozpočtu jen polovinu peněz, které jim původně slibovala vláda. Soud zastavil dvouapůlmiliardovou exekuci vůči státní firmě Čepro. Disciplinární komise potrestala bývalého místopředsedu fotbalového svazu Brabce za podíl na korupční aféře. Přírodní katastrofa ve Vysokých Tatrách vyvolala vlnu solidarity v celém Česku.