Autor

Veronika Paroulková

Moderování se věnuje od 17 let, kdy vyhrála konkurz do soukromého rádia. Od té doby už působí za mikrofonem nebo před televizní kamerou bez přestávky dodnes.

Pracovala jako moderátorka na Classic FM (dnes Classic Praha), moderátorka zpravodajství v Radiu City, v ČRo Region a Radiožurnálu, poté vedoucí zpravodajství a publicistiky ČRo Region. Připravovala a moderovala pořad Telefonotéka ČRo Vltava, publicistický pořad Proti srsti TV Prima, v České televizi pořady Před půlnocí, Před polednem, Studio 6, Politické spektrum, vědecký pořad Milenium a Zprávy ČT 24.

V současné době moderuje přenosy koncertů klasické hudby pro ČRo Vltava a pořady o vědě a s vědci pro ČRo Plus (Magazín Leonardo, Studio Leonardo, Leonardo Plus). Kromě toho spolupracuje jako moderátorka i s několika festivaly klasické hudby, s pořadateli koncertů nebo s vědeckými institucemi, psala články o klasické hudbě pro Divadelní noviny a je zakladatelkou portálu o klasické hudbě KlasikaPlus.cz.

Veronika Paroulková vystudovala Právnickou fakultu UK, zpěv na Konzervatoři J. Ježka a soukromě hru na klarinet. Kromě klasické hudby je její zálibou golf a fotografování, ráda cestuje, chodí v přírodě, tančí nebo lyžuje. Jako koníčka má i vaření, kvalitní vína a gastronomii. A kde to jde, potkáte ji s fenkou Westíka pojmenovanou Mimi podle Pucciniho Bohémy, se kterou tvoří nerozlučnou dvojici.

RSS autora

Články autora