Autor

Pavel Sladký

Narodil se v roce 1980. Vystudoval bohemistiku na FF UK a žurnalistiku na FSV UK, publikoval o literatuře a filmu v různých médiích, např. v kulturním týdeníku A2, Cinepuru, Filmu a době nebo Orientaci LN.

V Českém rozhlase působil na různých stanicích, na Vltavě už dříve připravoval společně s Vladimírem Hendrichem středeční magazín Slovo o filmu a Čajovnu se zaměřením na film a na vybraná témata z oblasti životního stylu. Na zpravodajských stanicích recenzuje filmové novinky, na ČRo Radio Wave vysílá magazín o cestování Casablanca.

Spolupracuje jako lektor a moderátor besed a masterclasses s některými českými filmovými festivaly, např. Febiofestem, MFF Kalrovy Vary, Letní filmovou školou (masterclasses, tzv. Lekce filmu), projektem Cinergy nebo s Filmasií.

RSS autora

Články autora

| ČTK, ČRo, Pavel Sladký |Film

Zlatého medvěda na Berlinale má italský film Fuocoammare. České filmy neuspěly

Hlavní cenu na letošním berlínském mezinárodním filmovém festivalu Berlinale, Zlatého medvěda, získal italský snímek Fuocoammare, Požár na moři, který se zabývá uprchlickou tematikou. Nejúspěšnějším filmem večera se stal tuniský snímek Inhebbek Hedi, který má Stříbrného medvěda pro nejlepšího herce a cenu za nejlepší filmový debut. V soutěži o nejlepší prvotinu porazil český snímek Já, Olga Hepnarová.