Volejbalistky se chystají na závěrečnou Grand Prix. K týmu se vrací kapitánka Havlíčková

České volejbalistky se pokusí vyhrát druhou divizi světové Grand Prix. Po devíti zápasech na turnajích v Peru, Portoriku a Kanadě je čeká domácí Final Four v Ostravě. V sobotu od 19 hodin hrají semifinále proti Polsku.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitánka volejbalové reprezentace Aneta Havlíčková | Zdroj: ČTK

„Budeme chtít předvést co nejlepší výkon. Rozhodovat bude momentální forma,“ tvrdil v rozhovoru pro Radiožurnál trenér českých volejbalistek Zdeněk Pommer mladší. Po třítýdenních cestách po Jižní, Střední i Severní Americe se k týmu připojuje kapitánka Aneta Havlíčková, jejíž přítomnost trenér pochopitelně vítá.

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky se v Ostravě chystají na závěrečný turnaj světové Grand Prix

Podle Pommera je totiž právě Havlíčková lídr mančaftu a také „bomber“, který chyběl z prozaických důvodů. Hráčka, která končí v italské lize v týmu Pallavolo Scandicci měla příjemné starosti a dohodu s trenérem. „Už nejsem nejmladší hráčka a člověk si potřebuje trochu orazit. Druhý důvod byl osobní, proběhla svatba,“ prozradila Havlíčková.

Zatímco české volejbalistky procestovaly americký kontinent. Havlíčková stihla i svatební cestu. Zamířila však západnějším směrem, tedy do Indického oceánu. „Byla to spíš dovolená, s manželem jsme byli na Maledivách,“ uvedla.

Teď jí však čekají znovu volejbalové povinnosti. V sobotu se v 19 hodin střetne v Ostravě český tým s Polskem. „Uvidíme, kolik přijede polských diváků, ale doma hrajeme my. Bude to otevřený zápas,“ říká Zdeněk Pommer mladší. Pokud by reprezentace byla úspěšná, v neděli by se od 18 hodin představila ve finálovém boji proti vítězkám souboje Německa s Jižní Koreou.

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme