Skifař Synek po výhře v Lucernu ovládl celkové hodnocení SP

Skifař Ondřej Synek vyhrál poslední závod letošního ročníku veslařského Světového poháru. Úřadující mistr světa suverénně zvítězil v Lucernu a zároveň i v celkovém hodnocení seriálu, když nastoupil do dvou závodů ze tří a oba ovládl. Mezi ženami obsadila Mirka Knapková ve Švýcarsku třetí místo, pro prvenství si dojela Novozélanďanka Emma Twiggová.

Ondřej Synek při tréninku

Ondřej Synek při tréninku | Foto: Pavel Lebeda

Synek procházel celým Světovým pohárem v Lucernu suverénně a svoji nadvládu potvrdil i ve finálové jízdě. Druhého Novozélanďana Drysdala porazil o dvě sekundy. V celkovém hodnocení měl nakonec český skifař stejně bodů jako tentokrát třetí Švéd Karonen, pro Synka ale rozhodly dva triumfy v dílčích závodech.

Mezi ženami si pro vítězství bezpečně dojela Novozélanďanka Twiggová. Mirka Knapková bojovala s Číňankou Čang Siou-jün o druhé místo, nakonec ji ale o 19 setin sekundy podlehla. Z českých posádek se do finále 'A' prosadily už jen sestry Antošovy, které skončily na dvojskifu páté.