Tisíce syrských migrantů se podle televize ARD snaží odejít z Německa. A to navzdory faktu, že v zemi získaly právo k pobytu. Důvod? Život v Německu bez možnosti sloučení rodin je pro ně velmi tíživý.
Nepošlapaly sobotní letecké útoky v Sýrii mezinárodní právo? Se zákony, úmluvami i minulostí je ve své analýze pro BBC konfrontuje profesor Cambridgeské univerzity Marc Weller.
USA, Francie a Velká Británie zaútočily na Sýrii, aniž by se tito členové Rady bezpečnost OSN obtěžovali alespoň ze slušnosti počkat na výsledky nezávislého vyšetřování na místě.
S obdobným výrokem přišel už ve čtvrtek francouzský premiér Emmanuele Macron. „Máme důkaz, že Asadův režim použil chemické zbraně - aspoň chlor,“ řekl v televizním rozhovoru.
Rada bezpečnosti OSN v úterý neschválila ruský návrh rezoluce podporující vyslání vyšetřovatelů mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní do města Dúmá, kde byl údajně spáchán chemický útok.
Zmocněnec OSN pro Sýrii a ruský velvyslanec při OSN vyzvali k co nejrychlejšímu nezávislému vyšetření údajného chemického útoku v Sýrii. Americký prezident slíbil rychlou a silnou akci.
Americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová na pondělním zasedání Rady bezpečnosti prohlásila, že USA budou reagovat na chemický útok v Sýrii bez ohledu na to, co Rada udělá.
Spojené státy v pátek znovu v Radě bezpečnosti OSN zablokovaly prohlášení, které obsahovalo výzvu k nezávislému prošetření izraelsko-palestinských střetů z posledních dnů.
V syrském městě Dúmá je 80 tisíc až 150 tisíc civilistů, odhaduje OSN. V důsledku mnohaletého obléhání a bojů se ocitají v zoufalé situaci. Řekl to poradce OSN pro humanitární otázky Jan Egeland.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že odstupuje od dohody s úřadem OSN pro uprchlíky o přesídlení více než 16 000 afrických migrantů do rozvinutých západních zemí.
Izrael oznámil zrušení kontroverzního plánu na deportaci asi 35 tisíc afrických migrantů zpět do Afriky. Dohodl se totiž s OSN na přesídlení více než 16 000 z nich do nespecifikovaných západních zemí.
Nezávislé a transparentní vyšetřování pátečních střetů mezi izraelskou armádou a Palestinci v Pásmu Gazy, při nichž zemřelo 15 Palestinců, žádá generální tajemník OSN António Guterres.
OSN v pátek zapsala na černou listinu 27 námořních lodí, 21 lodních společností a jednoho podnikatele, které obviňuje z porušování mezinárodních sankcí uvalených na Severní Koreu.
Mírová mise OSN v Libérii po téměř 15 letech končí. Zdevastovanou zemi pomohla po občanských válkách provést třemi demokratickými volbami a zajistila návrat statisíců lidí do svých domovů.
Humanitární organizace potřebují 150 milionů dolarů na zajištění pomoci pro 250 000 lidí, kteří byli vysídleni při turecké ofenzivě v Afrínu a během útoků syrských vládních vojsk na východní Ghútu.
Do Prahy přijela jedna z nejvyšších žen OSN. Zástupkyně generálního tajemníka OSN Aminy Mohammedové jsme se ptali na migraci, ochranu životního prostředí i genderové otázky.
Zástupci 67 zemí se sjeli do Prahy na zasedání Hospodářské a sociální rady OSN ECOSOC. Hlavním cílem bude řešení nadnárodních problémů jako migrace nebo klimatické změny.
USA a spojenci zaútočili před 15 lety na Irák. Následovala válka, ve které zemřeli statisíce civilistů a tisíce vojáků. Vedl konflikt, který Američané v roce 2003 vyvolali, k rozvrácenosti regionu?
OSN obvinila Turecko z vážného porušování lidských práv v souvislosti s pokračujícím výjimečným stavem, který Ankara vyhlásila po neúspěšném pokusu o státní převrat z července 2016.
Na žádost Británie se sejde Rada bezpečnosti OSN. Londýn ji hodlá informovat o případu otravy bývalého ruského tajného agenta Skripala nervovou látkou, ke které došlo v anglickém Salisbury.
Nejšťastnější zemí na světě je Finsko. Podle agentury AP to uvádí zpráva, kterou každoročně vypracovává agentura OSN. Zpráva poprvé brala v úvahu také to, jak se v jednotlivých zemích daří imigrantům.
Zajd Raad Husajn kritizoval nejen stav lidských práv v zemích, jako jsou Sýrie, Barma či Venezuela, ale také represivní politiku zejména vůči migrantům ve Spojených státech a Evropě.
Od 18. února zahynulo v Ghútě na předměstí Damašku téměř 600 lidí a další 2000 byly při útocích zraněny, uvedla v neděli OSN. Střely z území drženého rebely zabíjely civilisty také v Damašku.
Oznámila to exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která dění v Sýrii monitoruje. Podle ní jednotky prezidenta Bašára Asada dvakrát udeřily na periferii města Dúmá.