Od 1. května 2025 se mění pravidla pro placení rozhlasového poplatku. Více informací zde.

Světový potravinový program OSN pozastavuje kvůli nedostatku financí plán pro podvyživené

Světový potravinový program (WFP) tento týden kvůli nedostatku financí pozastavil program zaměřený na pomoc 650 000 podvyživeným ženám a dětem v Etiopii. Informuje o tom v úterý agentura Reuters, podle níž milionům dalších lidí hrozí ztráta přístupu k humanitární pomoci.

Ženeva/ Addis Abeba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matka drží svého těžce podvyživeného syna v nemocnici v Samre v Etiopském regionu Tigraj

Matka drží svého těžce podvyživeného syna v nemocnici v Samre v Etiopském regionu Tigraj | Foto: Tiksa Negeri | Zdroj: Reuters

WFP dostává peníze od 15 až 20 dárců včetně Spojených států, ale řada z nich podle Zlatana Milišiče, který má na starost pomoc právě v Etiopii, letos omezila finanční podporu.

‚Je zapotřebí okamžitá akce.‘ V severní části Pásma Gazy podle odborníků hrozí hladomor

Číst článek

„Neměli jsme jinou možnost než tento týden pozastavit léčbu pro 650 000 podvyživených žen a dětí - prostě proto, že nám došly suroviny a finanční prostředky,“ řekl v úterý Milišić novinářům v Ženevě přes videospojení z etiopské metropole Addis Abeby.

V téměř 130 milionové zemi v Africkém rohu má vážný nedostatek potravin více než deset milionů lidí, včetně tří milionů vysídlených kvůli bojům a extrémnímu počasí. Navíc je v zemi mnoho uprchlíků ze sousedního Súdánu.

Milišić uvedl, že Světový potravinový program už v posledních měsících snižoval příděly, ale nyní se jeho činnost dostala do „bodu zlomu“, což nutí organizaci přijímat ještě razantnější opatření. Pokud WFP nedostane do června další finance, mohlo by přístup k humanitární pomoci ztratit dalších asi 3,6 milionu lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme