ČSA vysílá do Egypta další speciál

Čeští turisté ve větší míře než dosud opouštějí egyptské letovisko Šarm aš-Šajch. To se o víkendu stalo cílem série bombových útoků. České aerolinie se proto po dohodě s ministerstvem zahraničí a zástupci cestovních kanceláří rozhodly do oblasti vyslat druhý letecký speciál. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla mluvčí ČSA Jitka Novotná, letadlo by mělo odlétat v neděli ve 20:30 a zpět s českými turisty by se mělo vrátit v pondělí ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A310-300 společnosti ČSA | Foto: Jan Rosenauer

"Poptávka cestujících po návratu z Egypta do České republiky se během posledních hodin změnila a proto vypravujeme další speciální letadlo typu Boeing 737 s kapacitou pro 162 cestujících. Na palubě bude také posílená posádka, které je speciálně vyškolená pro tento druh situací," vysvětlila důvod rozhodnutí ČSA Novotná.

Turisté se budou do České republiky vracet rovněž dvěma pravidelnými lety v noci na pondělí. "České aerolinie po půlnoci a v brzkých ranních hodinách vypraví dva pravidelné plánované lety pro české turisty do Šarm aš-Šajchu. Na tyto lety nasadíme naše dva největší letouny A-321 a A-310 s celkovou kapacitou pro 420 cestujících," doplnila mluvčí.

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme