Soud dal za pravdu Schwarzenbergovi

Restituční nárok Karla Schwarzenberga na hájenku ve Smetanově Lhotě na Písecku je oprávněný. Rozhodl o tom Okresní soud v Písku. Schwarzenberg se o hájenku už osm let soudí s bývalým československým generálním prokurátorem Jaroslavem Krupauerem. Ten se proti rozsudku chce odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hájenka ve Smetanově Lhotě | Foto: David Veis

Okresní soud dal za pravdu Karlu Schwarzenbergovi, podle něhož získal Jaroslav Krupauer bývalou hájenku u Smetanovy Lhoty za nápadně výhodných podmínek. Krupauerův advokát Ladislav Polák Schwarzenbergovy nároky zpochybnil s tím, že neodpovídají zákonu o vlastnictví půdy. Podle výroku soudkyně Vlasty Halbrštátové je požadavek Schwarzenberga na dědictví po otci oprávněný, přestože ho v roce 1960 adoptoval strýc Jindřich. Podle mezinárodního práva adopce neovlivnila jeho dědické nároky po pokrevním otci. Jaroslav Krupauer po vynesení rozsudku prohlásil, že využije všech zákonných prostředků, aby se domohl svých práv. Podle něj Schwarzenberg nemá jako osvojenec svého strýce dědické právo po svých pokrevních rodičích.

Marika Táborská, Libuše Kolářová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme