V Brně vzniklo nové politické hnutí. PRO 2016 založili bývalí členové ANO

V Brně dnes vzniklo nové politické uskupení. Hnutí s názvem PRO 2016 chce podporovat malé a střední podnikatele i rodiny s dětmi. Založili ho lidé, kteří odešli z hnutí ANO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněm pražského ANO, Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Členové nově vzniklého hnutí PRO 2016 zvolili předsedkyní prachatickou radní Radku Paulovou.

„Všichni víme, že ta cesta, kterou se hnutí ANO vydalo, nebyla správná. Proto jsme z hnutí odešli a proto teď zakládáme nové. Chtěli bychom vyrůst zespoda a vytvořit myšlenkovou a názorovou platformu, která bude fungovat na demokratických principech,“ popsala Paulová.

První místopředsedkyní se stala Hana Naiclerová a novými místopředsedy jsou František Švec, Richard Ficek a Vojtěch Němec.

Brzy by měly vzniknout jihočeská, jihomoravská a olomoucká krajská organizace nového hnutí. Do celostátní politiky se zatím politici nechystají, v letošních podzimních krajských volbách ale chtějí kandidovat přinejmenším v Jihočeském kraji.

Podle předsedy ANO a ministra financí Andreje Babiše jsou zakladatelé hnutí lidé, kteří se neprosadili na krajské kandidátky ANO.

ČTK, Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme