V domě Vladimíra Hučína hledala policie výbušniny

Více než 12 hodin trvala domovní prohlídka v domě bývalého příslušníka BIS Vladimíra Hučína v Přerově. V průběhu noci pyrotechnici přistavili k domu speciální přístroj na převoz výbušnin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manželka bývalého disidenta a signatáře Charty 77 Jana Hučínová potvrdila, že domovní prohlídce byl po celou dobu její manžel přítomen s pouty na rukou. Prohlídka prý byla velmi důkladná a policisté dům prohledávali doslova po kolenou. Podle jejích slov však nalezli pouze pár dokumentů a dvě malorážky. Dále několik rozbušek a světlic, které se ale dají normálně sehnat.

Speciální policejní tým se po celonoční prohlídce domu bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína v Přerově vrátil do jeho bydliště. Podrobnosti má Jana Zemková. Policisté se zaměřili se na nedaleký hřbitov, kde bývalý disident ukrýval za minulého režimu zbraně a dokumenty.

Očití svědkové přihlížející prohlídce na hřbitově tvrdí, že policisté nalezli nějaké předměty, které pak uložili do kontejneru ve speciálním autě na výbušniny. Policie se odmítla vyjádřit k tomu, zda specialisté našli trhaviny nebo něco jiného.

Milan Kopp, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme