V domě Vladimíra Hučína hledala policie výbušniny

Více než 12 hodin trvala domovní prohlídka v domě bývalého příslušníka BIS Vladimíra Hučína v Přerově. V průběhu noci pyrotechnici přistavili k domu speciální přístroj na převoz výbušnin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manželka bývalého disidenta a signatáře Charty 77 Jana Hučínová potvrdila, že domovní prohlídce byl po celou dobu její manžel přítomen s pouty na rukou. Prohlídka prý byla velmi důkladná a policisté dům prohledávali doslova po kolenou. Podle jejích slov však nalezli pouze pár dokumentů a dvě malorážky. Dále několik rozbušek a světlic, které se ale dají normálně sehnat.

Speciální policejní tým se po celonoční prohlídce domu bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína v Přerově vrátil do jeho bydliště. Podrobnosti má Jana Zemková. Policisté se zaměřili se na nedaleký hřbitov, kde bývalý disident ukrýval za minulého režimu zbraně a dokumenty.

Očití svědkové přihlížející prohlídce na hřbitově tvrdí, že policisté nalezli nějaké předměty, které pak uložili do kontejneru ve speciálním autě na výbušniny. Policie se odmítla vyjádřit k tomu, zda specialisté našli trhaviny nebo něco jiného.

Milan Kopp, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme