Slovensko žije zápasem roku, na nohou jsou fanoušci i policie

Fotbalová veřejnost na Slovensku je na nohou. Na dnešní kvalifikační utkání proti Česku získalo vstupenku pouze 22.000 diváků, sportovní bary se proto připravují na nával a v některých městech budou k dispozici i velkoplošné obrazovky. V pohotovosti je také policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trénink slovenských fotbalistů | Foto: ČTK

V bratislavské hospodě U troch zajacov dokonce obrovskou obrazovku i vyleštili a číšníci nepochybují, že bude plno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj ČRo Ľubomír Smatana přibližuje atmosféru před fotbalovým utkáním Slovenska a Česka

Stejně tak nepochybují štamgasti, že je čeká oslava vítězství. "Podle mě se teď Češi na Slováky nechytají. Nemají šanci, rozdupeme je!" říká bojovně jeden z hostů.

Dnešní utkání označují fanoušci jako zápas roku. Zatímco ti slovenští věří ve výhru svého týmu či remízu, sázkové kanceláře mírně favorizují Česko, které nutně potřebuje po špatném začátku kvalifikace bodovat k uchování naděje na postup.

Zápas provází přísná bezpečností opatření

Kvalifikační duel na mistrovství světa ve fotbale mezi Slovenskem a Českem vyhodnotila policie jako rizikový. Pořadatelé navíc upozorňují, že diváci, kteří přijdou na poslední chvíli, se do ochozů nedostanou.

Zápas je vyprodaný, ale stadion má z bezpečnostních důvodů sníženou kapacitu na 22.000 diváků. Půl hodiny před úvodním hvizdem uzavřou pořadatelé brány a nikoho dovnitř nepustí.

Důvodem je přísná bezpečnostní prohlídka a především katastrofální stav stadionu na Tehelném poli, který je přístupný pouze několika turnikety ve stísněných prostorách. Podmínky uvnitř stadionu jsou také bídné a na jaře ho zbourají buldozery.

Ulice v okolí stadionu policie uzavřela a bez vstupenky tam fanoušky vůbec nepustí. Příslušné úřady také zakázaly prodej alkoholu v blízkých restauracích. Slovensko má totiž v živé paměti události v Žilině, kde před pár týdny policisté zadrželi skoro 300 rowdies ze Splitu a 200 z nich vyhostili.

Zápasem žijí i slovenská média. Píší například o tom, že matka jednoho z masérů národního týmu dokonce dala sloužit mši svatou za utkání a prý se s ní modlil celý kostel. Bulvární Nový čas pak dští síru na české fotbalisty, kteří si stěžují na kvalitu trávníku. Ten prý není o nic horší než v Praze na Letné, noviny ale zároveň sebekriticky přiznávají, že fanoušci se spíše bojí, aby jim stařičký stadion nespadl na hlavu.

Duel začíná v Bratislavě ve 20:30. Ve stejný čas si můžete na Radiožurnálu naladit přímý přenos.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme