Útoky ze vzduchu jaderné elektrárny neohrozí, tvrdí vědci

Americké jaderné elektrárny by přestály letecký útok podobný tomu, který připravili teroristé loni 11.září proti newyorskému Světovému obchodnímu centru a washingtonskému Pentagonu. Vyplynulo to ze studie amerického Ústavu pro jadernou energetiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

WTC se řítí k zemi

Studie analyzovala pád letounu, konkrétně Boeingu 767, na betonovou reaktorovou kopuli z různých úhlů a při rychlosti 480 kilometrů za hodinu. Při vyšší rychlosti by podle studie pilot nestačil přesně letoun zamířit na kopuli, která je ve srovnání s dvojicí mrakodrapů Světového obchodního centra malá. Unesené letouny do ní narazily rychlostí 800 kilometrů za hodinu.

Teroristé by také nemohli zamířit letoun na reaktorovou halu střemhlavým pádem, protože při takovém úhlu by se stroj rozpadl dříve, než by narazil na cíl. Pád a následný požár by nezpůsobil zhroucení reaktorové haly, jak se tomu stalo u newyorského centra. Letoun by se rozpadl s největší pravděpodobností ještě před nárazem, uvádí studie.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme