Carolina Hurricanes

|Jakub Knoll |Hokej

Útočník Nestrašil si po dvou měsících opět zahrál v NHL. Jeho prioritou je ale mistrovství světa

Téměř dva měsíce si musel český útočník Andrej Nestrašil počkat, než se po přesunu na farmu opět objevil v zápase NHL. Carolině, kterou trápí rozsáhlá marodka, sice k vítězství na ledě Tampy Bay nepomohl, ale i tak byl 26letý rodák z Prahy spokojen tím, že se opět vrátil do kolotoče NHL. „Každý zápas v této lize je pro mě svátek,“ prohlásil Nestrašil v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu.

| ČTK |Hokej

Hokejista Frk se vrací do Detroitu. Carolina o něj přišla stejným způsobem, jakým ho získala

Hokejista Martin Frk se po necelém měsíci vrací do Detroitu. Vedení Red Wings před začátkem sezony českého útočníka zařadilo na listinu volných hráčů, ze které jej získala Carolina. Po 22 dnech se však zástupci Hurricanes rozhodli Frka odeslat na farmu a předtím ho museli také nejdříve nabídnout ostatním klubům. A Detroit toho podle webu SB Nation využil a získal třiadvacetiletého hráče zpět.

Voráček dal v NHL gól a na dva nahrál, trefil se i Tlustý

Nejpovedenější večer v letošní sezoně NHL prožil v úterý Jakub Voráček. V utkání proti Carolině vstřelil gól, na další dva přihrál a výrazně tak přispěl k výhře Flyers 4:3 v prodloužení. Český útočník si připsal teprve druhou branku v sezoně, stejně jako Jiří Tlustý, který se jednou trefou podílel na vítězství New Jersey 2:0 v Buffalu.

|Radek Šamša |Hokej

Nestrašilova forma v NHL pokračuje, tentokrát se trefil proti Arizoně

Český hokejista Andrej Nestrašil bodoval v pátém utkání zámořské NHL v řadě, když Carolině gólem pomohl k výhře 5:4 po prodloužení na ledě Arizony. David Krejčí z Bostonu, Tomáš Plekanec z Montrealu a Michael Frolík z Calgary přispěli jednou asistencí k vítězství svých týmů.

Hemský dal gól a na dva přihrál, trefili se i Jaškin a Nestrašil

Aleš Hemský se v hokejové NHL zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Dallasu 6:3 nad Winnipegem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Své první trefy v sezoně zaznamenali Dmitrij Jaškin, jehož St. Louis však prohrálo na ledě New Yorku Rangers 3:6, a Andrej Nestrašil, který pomohl Carolině k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení s Minnesotou. Už šestou asistenci v nové sezoně si připsal Jaromír Jágr, ale Florida doma nestačila na Buffalo 2:3. Radim Vrbata jednou přihrál při prohře Vancouveru v Ottawě 2:3.