lavina

| ZW ČRo |Zprávy ze světa

Sjezdovku ve francouzských Alpách zasypala lavina. Žádné oběti na životech

Lyžařské středisko Tignes ve francouzských Alpách zasáhla v úterý dopoledne lavina. První zprávy hovoříly o "mnoha zasypaných lyžařích" a na místě zasahovaly desítky záchranářů i psovodi. Místní úřady však kolem poledne upřesnily, že neštěstí si nevyžádalo žádné oběti na životech a že pouze několik lyžařů "převrátil" lavinou způsobený vzdušný vír.

Pozor na laviny, varuje horská služba. V Krkonoších vyhlásila druhý stupeň nebezpečí

| ČTK |Zprávy z domova

Lavinové nebezpečí vzrostlo v Krkonoších na druhý stupeň z pětibodové škály. Na hřebenech hor v noci na úterý napadlo asi pět centimetrů vlhkého sněhu. Teploty přes den stoupají i na hřebenech nad nulu a sněhová pokrývka je podmáčená. Mohou tak padat laviny z mokrého sněhu nebo laviny základové, uvedla Horská služba Špindlerův Mlýn. V Jeseníkách zůstává nejnižší první lavinový stupeň.

| ČTK |Zprávy ze světa

Lavina ve francouzských Alpách zabila nejméně čtyři lidi. Mezi obětmi je instruktor snowboardingu

Lavina ve francouzských Alpách v pondělí usmrtila nejméně čtyři lidi. Neštěstí v době školních prázdnin se stalo mimo sjezdovku u lyžařského střediska Tignes, uvedla tamní záchranná služba. Všechny oběti, členové jedné rodiny a jejich instruktor jízdy na snowboardu, jsou francouzské národnosti. Záchranáři ještě pátrají po případné páté oběti, uvedla agentura AFP. Jde o nejvážnější neštěstí ve francouzských Alpách od začátku letošní zimní sezóny.

|Rostislav Matulík |Zprávy ze světa

Devítiletému Edoardovi zabila lavina rodiče. Pod troskami hotelu zaháněl strach dětí pohádkou

Devítiletý Edoardo Di Carlo pomohl dvěma malým dětem vydržet čekání na pomoc v troskách hotelu Rigopiano, který zavalila lavina. Jak uvádí italský deník Il Messaggero, chlapec dětem vyprávěl pohádku z oblíbeného filmu Ledové království. Hoch přišel o oba rodiče poté, co 18. ledna na hotel Rigopiano spadla sto dvacet tisíc tun těžká lavina.