Markéta Davidová

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Domácí medaile pro Davidovou. Česká biatlonistka byla na úvod ME juniorů v Novém Městě třetí

Biatlonistka Markéta Davidová získala bronzovou medaili na juniorském mistrovství Evropy, když na úvod šampionátu v Novém Městě na Moravě skončila třetí v individuálním závodě na 12,5 kilometru. Davidová sice na úvodních dvou položkách třikrát chybovala, ale ve zbývajícím průběhu závodu už neminula ani jeden terč a zásluhou rychlého běhu si zajistila pódiové umístění. V závodě mužů na 15 kilometrů obsadil pátou pozici Milan Žemlička.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Zimní sporty

Davidová si debut neužila. Že to bylo poprvé, mě neomlouvá, řekla po své premiérové štafetě

Víte, jaké nejméně oblíbené místo biatlonistů? Trestné kolo. Své o tom ví Markéta Davidová, mladá reprezentantka, která ve čtvrtek v Ruhpoldingu zažila premiéru ve štafetovém závodě Světového poháru. Teprve dvacetiletá biatlonistka na druhé položce čtyřikrát chybovala a stopadesátimetrovému okruhu se nevyhnula. České kvarteto nakonec skončilo šesté.

|Vojtěch Man |Zimní sporty

Davidové se premiéra nepovedla, biatlonová štafeta skončila šestá

Tři Češky zvládly štafetu skvěle, té čtvrté se úsek nepovedl. Pomalu tradiční scénář ženské biatlonové štafety se opakoval i v německém Ruhpoldingu. Debutantka Markéta Davidová musela po střelbě vstoje na trestné kolo a propadla se. Veronika Vítková s Gabrielou Koukalovou pak vytáhly český tým na šesté místo. Vyhrály Němky před Francouzkami a Norkami.