Úřad průmyslového vlastnictví zneplatnil známku MF Dnes. Mafra se hodlá bránit

Mladá fronta Dnes přestala být platnou ochrannou známkou. Rozhodl tak Úřad průmyslového vlastnictví. Léta trvající spor mezi vydavatelstvími Mafra a Mladá fronta, v němž dosud všechny soudy rozhodly ve prospěch akciové společnosti Mafra, to ale neukončilo. Mafra se proti rozhodnutí hodlá bránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český denní tisk, Mladá Fronta Dnes | Foto: Khalil Baalbaki

Poprvé v už devítiletém sporu mezi oběma vydavatelstvími se misky vah naklonily ve vítězství Mladé fronty. Úřad průmyslového vlastnictví se rozhodl zneplatnit ochrannou známku MF Dnes, kterou vydavatelství Mafra používá k označení jednoho ze svých titulů.

Nejde ale o definitivní konec pře o název socialistického podniku, který vznikl v roce 1945. A ani šéfredaktor serveru Mediář.cz Ondřej Aust si to nemyslí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfredaktor serveru Mediář.cz Ondřej Aust byl hostem poledních Ozvěn dne na Radiožurnálu

„Vedení Mafry naznačilo, že toto rozhodnutí bude ‘podléhat‘ nějakému dalšímu soudnímu přezkumu. Jinými slovy, že Mafra se i proti tomuto rozhodnutí odvolá, respektive ho napadne u Městského soudu v Praze,“ říká.

Pokud by ale skutečně přišla Mafra o název Mladá fronta Dnes, je otázkou, nakolik by ji to poškodilo. Vystačit by si totiž mohla s graficky stejně nejvýraznějším třetím slůvkem – zůstala by u názvu Dnes.

„Pokud ale jdete do trafiky, tak neříkáte, že chcete deník Dnes, ale říkáte, že chcete Mladou frontu. Do dneška se tím vlastně rozumí MF Dnes,“ podotkl Aust.

Kromě Mladé fronty Dnes vydává mediální skupina Mafra, kterou nedávno koupila skupina Agrofert miliardáře Andreje Babiše, také deníky Lidové noviny a Metro. Provozuje navíc rozhlasové stanice Expressradio a Classic FM nebo hudební televizi Óčko.

Akciová společnost Mladá fronta stojí za ekonomickým deníkem Mladá fronta E15, od roku 2012 po zakoupení nakladatelství Euronews vydává také týdeník Euro. Aktivní je například i na knižním trhu.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme