MS Hokej 2022 - online přenos Česko - Rakousko, 17. května 2022 15:20, Nokia Arena, Tampere - aktualizováno:

Česko

Rakousko

1 : 2

(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

• To je od nás pro dnešek vše. Budeme se na vás těšit u dalších přenosů, napočtenou.

Bernard Starkbaum (AUT)
  • Zápas je u konce. Bohužel se stalo to čeho se všichni čeští fanoušci během průběhu zápasu obávali. Rakušané zvítězili, poté co srovnali průběžné minutu před koncem. Utkání došlo až do prodloužení a následně samostatných nájezdů, v kterých byli šťastnější Rakušané.
  • Konec zápasu.
  • Gól
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Rakousko. PETER SCHNEIDER svůj nájezd jako jediný hráč proměnil, čímž zařídil výhru svého mužstva za dva body.
  • David Krejčí nic nevymýšlel najel mezi kruhy a z nápřahu vypálil na bránu Starkbauma. Jeho rána šla vedle, takže Rakušané vítězí.
  • Dominique HEINRICH nepřekonal Vejmelku, ten si jeho záměr pohlídal.
  • Jiří Smejkal zajel nájezd totožně jako Blümel. Stejně dopadla i jeho střela, kterou vyrazil Starkbaum betonem.
  • Peter SCHNEIDER proměňuje první nájezd.
  • Matěj Blümel si roztáhl brankáře dobrou kličkou do bekhendu, kterou zakončil svou akci po nájezdu z levé strany. Následnou střelu vyrazil brankář.
  • Manuel GANAHL neproměňuje.
  • Kapitán národního týmu přibrzdil před brankářem a poslal kotouč směr horní roh. Brankář střelu vyrazil rychle vytasenou vyrážečkou.
  • Mladíček nepřekvapil Vejmelku, ten jeho ránu chytil do lapačky.
  • Tomáš Hertl jel ve velké rychlosti. Po nájezdu z pravé strany se rozhodl pro rychlou forhendovou kličku, kterou zakončil střelou mimo tři tyče.
  • Samostatné nájezdy začínají.
  • Prodloužení vítěze nenašlo, a tak o vítězi musí rozhodnout samostatné nájezdy. Na každé straně pojede celkem pět hráčů.
  • Prodloužení skončilo.
  • Češi měli možnost k poslední akci. Kempný ujížděl s pukem po levé straně. Z velkého úhlu se zkusil protáhnout před Starkbauma, což se mu nepovedlo.
  • Dominique Heinrich vypálil od modré, Vejmelka se pouze ohlédl za střelou, která šla naštěstí pro český tým mimo.
  • Češi si dali s rozehrávkou na čas. Po sérii nahrávek Červenka založil útok, jenomže Krejčího důrazný Rakušan o puk obral.
  • Češi na modré teď sváděli boj o puk, nakonec ho vyhrál český celek, vítězství o kotouč jim ale nevydrželo dlouho.
  • Důležité
    Filip Hronek dostal puk přímo před Starkbauma a mohl rozhodnout. Na místo střely udělal kličku, při níž mu sjel puk. Následně motání s pukem skončila střelou, která neměla gólové parametry.
  • Roman Červenka ukradl puk ve středním pásmu a snaží se rozjet útočnou akci.
  • Češi se dostali do pásma a Ščotka mohl střílet od modré. Jeho pokus zastavil blok.
  • Češi točili soupeře v obranném boxu. Stránský se zamotal do vlastních kliček a puk mu ujel do středního pásma.
  • Zohorna objel branku, na levém kruhu našel volného Kempného, ten pohotově zpracovat Zohornovu nahrávku a vystřelil, jeho rána šla ale mimo.
  • Oba týmy střídají.
  • Smejkal se elegantně dostal před bránu, ale místo ohrožení brány se rozhodl pro zajetí za bránu. Následně místo další akce odjel do středním pásma.
  • Hra se drží ve středním pásmu, na ledě je Kempný a hledá cestu do svého útočného pásma.
  • Rakušané točili Čechy v pásmu, ale do střelecké pozice se nedostali. Hertl zavezl kotouč do pásma, jenže puk po chvíli ztratil.
  • Rakušané zavezli puk do svého útočného pásma, nakonec ale Vejmelka ani nemusel zasahovat.
  • Začalo prodloužení.
  • Šedesát minut vítěze nenašlo, takže musí přijít na řadu prodloužení. To bude trvat nejdéle 5 minut a v případě, že žádný z celků nevstřelí branku, se pojedou samostatné nájezdy.
  • Prodloužení začne přibližně v 17:40.
  • Třetí třetina skončila.
  • Češi ještě zkoušejí využít poslední třetiny do konce základní části a snaží se probojovat do svého útočného pásma.
  • Gól
    Rakousko právě vstřelilo branku! Češi si o to dlouho říkali a to čeho se většina fanoušku ve finském Tampere obávala se potvrdilo. Rakousko zvládlo vyrovnat pár sekund před závěrečnou sirénou. Střelu od modré čáry vyrazil Vejmelka nad sebe a kotouč se odrazil na hůl BRIANA LEBLERA, jenž ho v klidu dorazil do prázdné brány. Dlouho se zkoumal záznam hry kvůli nedovolenému bráněni brankáři. Pravidla porušena nebyla gól platí. Asistence: Dominique Heinrich, Peter Schneider.
  • Důležité
    Další samostatný únik v krátkém časovém sledu. Blümel dostal puk na útočnou modrou a z levé strany jel směr brána. Rozhodl se pro střelu na bližší tyč, kterou brankář vyrazil betonem.
  • Důležité
    Jakub Vrána se teď dostal ke střele. Vrána nabral rychlost, dojel až před rakouskou bránu, neměl však dostatek prostoru na zakončení, jelikož mu překážel obránce Rakouska. I tak to ale zkusil, ale rakouský golman si to pohlídal.