Jižní Čechy zasáhly silné bouřky. Komplikují dopravu, hasiči vyjíždějí k zatopeným sklepům

Bouřky v Jihočeském kraji se postupně posouvají směrem k Vysočině, hlásí Český hydrometeorologický ústav. Doprovázet by je měl přívalový déšť a v některých případech i kroupy. Hasiči v Českých Budějovicích varují před dopravními komplikacemi v důsledku intenzivního deště, vyzývají proto řidiče k opatrnosti.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Aktuálně v Českých Budějovicích řešíme 10 události v ulicích Pražská, Nemanická, U pražské silnice,“ uvedli na síti X hasiči Jihočeského kraje. Zároveň ze sklepů odčerpávají vodu.

Bouřky vznikají také na Vysočině. „Jedná se o multicely v podobě shluků. Jejich pohyb je poměrně pomalý,“ informuje Český hydrometeorologický ústav. Meteorologové dále vyzývají veřejnost ke sdílení fotografií a videí bouřek pro následné ověření.

„Během noci na úterý přejdou srážky do trvalého, místy i vydatnějšího deště. Ten začne slábnout v úterý v ranních nebo dopoledních hodinách,“ doplnili už dříve meteorologové.

har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme