Němcům se nelíbí nová včelka Mája. Připadá jim příliš hubená

Oblíbený dětský seriál včelka Mája se po letech vrací na obrazovky. Jeho značně pozměněná podoba však vyvolala v Německu vlnu kritiky. Němcům se nelíbí, že je hlavní protagonistka kreslené série příliš hubená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Včelka Mája se po letech vrací, tentokrát o něco hubenější a ve 3D.

Včelka Mája se po letech vrací, tentokrát o něco hubenější a ve 3D. | Foto: Studio 100

Původně baculatá včelka zhubla do spíše vosího pasu. V Německu to vyvolalo velkou diskuzi o tom, jak televize vnucuje dětem určitý ideál krásy.

Téma je pro Němce velmi citlivé proto, že v dnešní době je mnohem více obézních dětí než v 70. letech, kdy se vysílal původní seriál. Tvůrci se brání, že jen sledují trendy v moderní animaci.

Změnila se i slavná znělka, kterou v původní verzi nazpíval Karel Gott. Tentokrát každý díl začíná písní Helene Fischerové. Tvůrci se tak chtějí jasně odlišit od staré Máji a ukázat novou moderní a trojrozměrnou včelku. Až 80 procent diváků by si přitom přálo původní znělku.

Zatímco původní seriál ze 70. let vznikl v Japonsku, jak tomu napovídá originální název Micubači Maja no boken, tentokrát jde o německo-francouzskou koprodukci. Televize ZDF začne vysílat nových osmasedmdesát epizod na konci března.

Ondřej Bouda, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme