Šéf hradního protokolu Forejt podal rezignaci. Po rozhovoru s prezidentem ji stáhl

Ředitel odboru protokolu kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt podal rezignaci, po rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem ji ale opět odvolal. Oznámil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Vyvrátil tak informace některých médií, že Forejt ve funkci skončí v polovině července.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forejt prý rezignaci sice podal, po přátelském rozhovoru s prezidentem ji ale opět stáhl | Zdroj: ČTK

Proč chtěl šéf hradního protokolu rezignaci podat, ale Ovčáček neprozradil.

„Nepovažuji za vhodné tuto věc rozebírat. Důležitý je výsledek, to znamená, pan Jindřich Forejt zůstává ředitelem odboru protokolu na základě svého rozhovoru s prezidentem. A jak pan prezident poznamenal, byl to rozhovor přátelský,“ říká.

Odbor protokolu naopak posílí jeho dřívější ředitel Miroslav Sklenář a Vladimír Kruliš ze Strany práv občanů, potvrdil Ovčáček.

„Není to proto, že by byla nějaká nespokojenost nebo že by byly nějaké výtky, ale jde o to zvládnout co největší počet akcí. Pan prezident pravidelně navštěvuje kraje, koná se celá řada zahraničních návštěv a zároveň pan prezident přijímá na Pražském hradě zahraniční státníky. V těchto aktivitách bude pokračovat, a z tohoto důvodu byl posílen tým o velmi kvalitní pracovníky,“ vysvětluje.

Miroslav Sklenář se stane zástupcem ředitele protokolárního odboru.

Anna Maňourová, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme