Autor

Petr Wagner

Moje jméno a případná přezdívka: 
Petr Wagner, Kazatel, Kazi 

Jsem ročník: 
77 

Na Radiu Wave zastávám práci?
Tvořím s Honzou Škrobem, Jakubem Ortem a Dominikem Čejkou Hergot!, s Šamanem, Milošem Hrochem a Juditou Špínu. 

Předtím jsem stihl?
Převzít a položit Vizionáře, psát o muzice (různě), vydat desku s jednou a pak ještě s druhou kapelou, vystudovat teologii, odejít na faru, oženit se a začít se snažit starat o ženu a 4 děti (plus 2 feny, 2 kočky, 3 morčata a křečka). 

5 pro mě zásadních alb:
5 je málo! Ale:
The Beatles: Revolver
Jeff Buckley: Grace
Fugazi: End Hits
Pedro The Lion: Control
At The Drive-In: Vaya – a to je navíc jen EP 

Mé nejoblíbenější filmy?
Homolkovi, Světáci, Dnes naposled, Svatba jako řemen, Spalovač mrtvol, Markéta Lazarová, Údolí včel a první tři filmy od Formana. Jako filmově nevzdělané hovado vlastně žádné další filmy nepotřebuju, mám dojem, že v tomhle výběru je všechno. Ale mimo to mě zajímají pokleslé křesťanské produkce ze sedmdesátek a osmdesátek („rapture“ tematika, evangelizační bijáky a tak). 

Jestli čtu, tak většinou? 
Bibli. Komentáře k Bibli. Komiksy (i nebiblická témata). Knihy o hudebnících. Fanziny pankáčů a hardcoristů. Z donucení občas i lidovou psychologickou literaturu typu „jak nezešílet z dětí v prepubertě“. 

Když mám volný čas, tak ho trávím? 
Skoro žádnej volnej čas nemám, ale když se naskytne, čtu nebo brnkám na kytaru. Poslední dobou i v duu s bicíma ve zkušebně. 

K jídlu a pití mám nejraději? 
Pere se ve mně láska ke všemu nezdravému s aktivním zájmem o veganskou a vegetariánskou kuchyni (kterou objevuju a jím nejen z důvodů dietních nařízení). Výsledek: schizofrenie mezi magnetismem škvarků a výzvou tisíci a jedné úpravy tofu. Měl bych pít červené víno, ale mám radši pivo. Matuška, Kocour, Únětice, Rohozec... 

Co bych chtěl sdělit světu?
Poslouchejte Hergot!, je to podle mě dobrý pořad. Děláme si tam legraci z náboženství, pouštíme písničky a tak.

RSS autora

Články autora

|Petr Wagner |Hudba

Soukromá Apokalypsa Billa Callahana

Detail z velkého celku. Tak vypadá obal nové desky Apocalypse Billa Callahana a působí tak i její obsah. Pod svým jménem nebo pod přezdívkou Smog už tenhle pán natočil tolik desek, že jen málokdo má o všech dokonalý přehled. Dokonce bych řekl, že ani sám Callahan si nemůže být jistý, zda některé téma v muzice a nějaký obraz v textech už dříve nepoužil.

|Petr Wagner |Historie

Víra otců republiky

V rozhovoru s doc. ThDr. Jiřím Vogelem, ThD z Husitské teologické fakulty UK, věnovaném datu 28. října, přijdou na přetřes nejrůznější otázky kolem vzniku Československé republiky, na které většinou v běžném tisku nebývá místo.

|Petr Wagner |Hudba

Zpěv do odposlechu víc!

V péči Tomáše Weisse a jeho nakladatelství Za tratí vychází soubor textů kapel z oblasti českého punku, hardcoru a noisu. Knížka, která netradičním způsobem vypovídá o této výseči české hudební scény, dostala název Zpěv do odposlechu víc a v recenzi Petra Wagnera se dozvíte, zda rokenrolový text obstojí i bez decibelů.