Na Staré dámě opět triumfovala stáj Discovery Channel

Ital Paolo Savoldelli z týmu Discovery Channel si dospurtoval pro vítězství v nejdelší etapě cyklistického závodu Tour de France. V čele osmičlenné skupiny uprchlíků přetnul cílovou pásku s více jak dvaadvacetiminutovým náskokem na peloton. Lance Armstrong si v poklidu ohlídal žlutý trikot vedoucího jezdce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lance Armstrong | Foto: ČTK/EPA

Přibližně v pětině dnešní téměř 240 kilometrů dlouhé etapy přišel velký únik. Od pelotonu se odtrhla sedmnáctičlenná skupina jezdců a vybudovala si až pětadvacetiminutový náskok. Lance Armstrong i další muži z čela celkové klasifikace však mohli být v klidu. Nejlepší z uprchlíků Oscar Sevilla na amerického lídra ztrácel před dnešní etapou skoro 39 minut.

Skupinka v úniku sice ke konci prořídla, své snažení ale dokázala dotáhnout do cíle. Ve spurtu měl nejvíce sil Armstrongův týmový kolega Savoldelli, který v posledních metrech s přehledem předstihl Nora Arvesena.

Po pouhých osmnácti kilometrech odstoupil Němec Andreas Klöden. Loni druhý v celkovém pořadí neunesl bolest zlomené kůstky v zápěstí a závod nedokončí. V průběžném pořadí mu patřilo jedenácté místo.

Na závěr jedna zajímavá zákulisní informace. Postaral se o ni kazašský cyklista Alexander Vinokurov ze stáje T-Mobile, který svému německému zaměstnavatali oznámil, aby s ním pro příští sezonu nepočítal. Důvod? Chtěl by se příští rok pokusit vyhrát Tour de France a proto hledá tým, ve kterém by byl týmovou jedničkou. Stávající kolega Jana Ullricha by mohl najít nové angažmá třeba v týmu Discovery Channel, kde kariéru ukončí Američan Lance Armstrong.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme