Španěl Arenas je poprvé mistrem světa v Moto 3, Salačovi patří v konečném pořadí 12. příčka

Motocyklový motocyklový závodník Albert Arenas slaví premiérový titul pro mistra světa v kategorii Moto 3. Třiadvacetiletý Španěl udržel během Velké ceny Portugalska, kde obsadil 12. příčku. Z vítězství na okruhu v Portimau se radoval jeho krajan Raúl Fernández. V kategorii Moto 2 si pro titul dojel Enea Bastianini z Itálie.

Portimao (Aktualizováno: 14:26 22. 11. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Albert Arenas

Albert Arenas | Zdroj: Reuters

Vítěz tří letošních Grand Prix Arenas vstupoval do posledního patnáctého závodu v Portimau s osmibodovým vedením před Japoncem Aiem Ogurou a jedenáctibodovým před Italem Tonym Arbolinem.

Four points cover the top three in the end! 🙌

@Albert Arenas is the #Moto3 World Champion after valiant efforts from @Tony Arbolino and @Ai Ogura! 🥇🥈🥉

#SuperArenas 🦸‍♂️ | #PortugueseGP 🇵🇹

13:08 – 22. 11. 2020

84 386

Oba v neděli dojeli před Arenasem, ale jeho náskok dokázali stáhnout shodně jen na čtyři body.

„Je to neuvěřitelný pocit, budu potřebovat nějaký čas, abych to zpracoval. Zažili jsme v sezoně těžké momenty, takže jsem rád, že jsme to dotáhli do konce,“ uvedl Arenas.

Z prvních pěti závodů sezony tři vyhrál a v Brně byl druhý, ve zbytku roku ale bylo jeho nejlepším výsledkem třetí místo ve Francii. „Dnes se mi ze začátku jelo dobře, ale pak mi najednou odešla zadní guma a bylo to hodně nervózní, zvlášť v posledním kole,“ dodal jezdec, jenž slavil titul v improvizovaném zmrzlinářském stánku přímo na trati.

Vicemistrem světa se díky lepším výsledkům v jednotlivých závodech stal Arbolino, týmový kolega Filipa Salače. Český jezdec musel poslední dvě Velké ceny sezony kvůli zranění vynechat a v konečném pořadí obsadil 21. pozici.

Moto 2

Premiérového titulu se dočkal i Ital Enea Bastianini, který v kategorii Moto 2 dojel závěrečném závodu v Portimau pátý.

Překonal druhé místo v šampionátu Moto3 z roku 2016. Pro první vítězství si ve Velké ceně Portugalska dojel Australan Remy Gardner.

Bastianiniho porazili všichni tři soupeři, kteří ho ještě mohli sesadit z prvního místa celkového pořadí. Luca Marini, Sam Lowes a Marco Bezzecchi se seřadili na druhé až čtvrté příčce, ale Bastianini skončil hned za nimi. V šampionátu triumfoval s náskokem devíti bodů před Marinim a Lowesem.

Velká cena Portugalska, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů v Portimau:

Moto3: 1. R. Fernández (Šp./KTM) 38:06,272, 2. Foggia (It./Honda) -5,810, 3. Alcoba -5,866, 4. García (oba Šp./Honda) -6,447, 5. Arbolino (It./Honda) -12,998, 6. D. Binder (JAR/KTM) -13,065.

Konečné pořadí MS (po 15 závodech): 1. Arenas(Šp./KTM) 174, 2. Arbolino 170, 3. Ogura (Jap./Honda) 170, 4. R. Fernández 159, 5. Vietti (It./KTM) 146, 6. Masiá (Šp./Honda) 140, ...21. Salač (ČR/Honda) 30.

Moto2: 1. Gardner (Austr./Kalex) 39:35,476, 2. Marini (It./Kalex) -1,609, 3. Lowes (Brit./Kalex) -3,813, 4. Bezzecchi -8,437, 5. Bastianini (oba It./Kalex) -8,646, 6. Martín (Šp./Kalex) -8,899.

Konečné pořadí MS (po 15 závodech): 1. Bastianini 205, 2. Marini 196, 3. Lowes 196, 4. Bezzecchi 184, 5. Martín 160, 6. Gardner 135.