Pětiletý Bradley trpící rakovinou se stal hvězdou utkání Premier League. Everton oslavil fanouška konkurence

Pomoc malému nemocnému klukovi spojuje anglické fotbalové týmy. Rakovina si totiž nevybírá podle klubových barev, jak zní jejich heslo. A tak Everton pozval fanouška konkurenčního Sunderlandu na svůj nedělní ligový zápas. Pětiletému Bradleymu Lowerymu navíc na boj s rakovinou už dřív věnoval 200 tisíc liber.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bradley Lowery na stadionu Goodison Park před utkáním Evertonu s Manchestrem City

Bradley Lowery na stadionu Goodison Park před utkáním Evertonu s Manchestrem City | Zdroj: Reuters

Na stadionu Goodison Park malého fanouška nejdříve přivítali, on se tam pak po hřišti radostně proběhl a poté byl v dresu Sunderlandu i při slavnostním nástupu Evertonu a Manchesteru City na trávníku. Nesla ho největší hvězda domácích Romelu Lukaku a rukou si Bradley Lowery potřásl i s nejlepším rozhodčím světa za loňský rok Markem Clattenburgem a ochozy se nesl chorál s jeho jménem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oslavovat na svém stadionu fanouška konkurenčního týmu, to fotbaloví příznivci moc často nedělají. Ti z anglického Evertonu ale v podstatě adoptovali pětiletého fandu Sunderlandu, který trpí rakovinou

Bradley Lowery trpí vzácnou formou rakoviny neuroblastomem, a přestože se jeho rodičům i díky Evertonu podařilo na léčbu ve Spojených státech vybrat už přes 700 tisíc liber, podle lékařů ho čekají už jen měsíce života. Ty uplynulé se malému usměvavému klukovi snažili rodina, fotbalové kluby a fanoušci udělat nezapomenutelnými.

Penalta, kterou proměnil v přestávkovém programu prosincového duelu mezi Sunderlandem a Chelsea do sítě náhradního brankáře hostů Begoviće, si vysloužila velké ovace a také cenu pro Gól měsíce Premie League. Svátky pak Bradleymu zpříjemnilo přes 200 tisíc vánočních přání, která mu přišla po výzvě šířené mezi fotbalovými fanoušky.

Bradley Lowery za všechna přání poděkoval a popřál šťastné Vánoce. Fotbaloví fanoušci z celého světa si přejí, aby pro něj nebyly poslední, a on se mohl na stadionech ukázat ještě mockrát. Teď musí další pozvání odmítat, protože nastupuje na další fázi léčby své zákeřné nemoci.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme