Klaus v louži a vymrštěná lavička. Ani reportéři nejsou dokonalí

Sportovní reportéři Radiožurnálu jsou celoročně v jednom kole, za sezónu odvysílají jenom z hokejových nebo fotbalových stadionů přes 600 zápasů. A protože také nejsou neomylní, občas z vysílání Radiožurnálu uslyšíte něco, co sami redaktoři či reportéři ani nechtěli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metoděj Novák | Foto: osobní archív Metoděje Nováka

Jen aby nedošlo k omylu – reportéři dobře vědí, co chtějí říct. Jen to občas ne úplně ideálně formulují.

„Pohled na soupisky dává tušit, že oba týmy nastoupí v odlišných sestavách,“ předstihla realizace nápadu samotnou myšlenku v podání Pavla Petra. Ostatně něco podobného ho zastihlo i na hokejovém mistrovství světa.

„Na opačné straně kluziště jistý zákrok brankáře Štěpánka a jeho včas vymrštěná lavička…“

Když už jsme u přeřeknutí, zvláště památné je to v podání Petra Kadeřábka o prezidentovi republiky Václavu Klausovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vtipný souhrn přeřeků a legračních vyjádření reportérů připravil Martin Charvát

„… včetně prezidenta republiky Václava Klause. Ten v čestné louži… pardon, v lóži, bude sledovat i finále…“

V podobných případech, nebo pokud jde o faktické chyby, kolikrát hned posluchači píšou, občas i volají. Někdy si ale chybu reportéři uvědomí sami. Buď se opraví, a nebo je, v tom horším případě, opraví kolega, který to pak s patřičnou grácií milerád opepří.

„Čtrnáct gólů, to už je pořádná porce gólů v Pardubicích, že, Petře Kadeřábku,“ předával slovo moderátor Miroslav Augustin.

„Nenene, opravím tě, Mirku, šestnáct gólů! Protože Pardubice před chvílí využily přesilovku a snížily už na 6:9,“ hlásil Petr Kadeřábek.

„Aha, takže v Pardubicích je to patnáct gólů, abych taky někoho opravil,“ vrátil kolegovi hned ‚míček‘ Miroslav Augustin.

Londýn není Washington

Při tolika gólech ale reportér nestíhá zapisovat a mluvit zároveň a na zahraničních akcích to je podobné. Kolikrát pak ani nevíte, že jste jako v tomto případě v Londýně na Wimbledonu.

„… tam zatím Běloruska vyhrála úvodní game. Jiří Hošek, Český rozhlas, Washington,“ hlásil se z Londýna zahraniční zpravodaj Radiožurnálu.

Občas se stane, že nedáváte pozor, a pak vám to sám sportovec spočítá. V tomto případě tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych, když jsem jim položil už dříve zodpovězenou otázku.

„To už tady bylo ne? Vy jste chyběl? Budete po škole!“ tropili si z našeho reportéra Martina Charváta legraci čeští tenisté.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme