Češky porazily ve finále Fed Cupu Rusko 3:2 a slaví titul!

České tenistky si splnily sen! Ve finále letošního Fed Cupu v Moskvě dokázaly porazit v Moskvě domácí Rusko 3:2 na zápasy a po třiadvaceti letech slaví titul. V historii samostatné České republiky jde přitom o premiérové prvenství ve Fed Cupu. Dva body přinesla do české šatny Petra Kvitová v singlu, rozhodující bod v deblu přidaly Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český tým s pohárem pro vítěze | Zdroj: Reuters

Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou nastupovaly na kurt za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy. Na ruské straně se kapitán Šamil Tarpiščev rozhodl poslat na dvorec Jelenu Vesninovou s Marií Kirilenkovou. Na obou párech se zpočátku podepisovala nesehrannost. Pomalejší vstup do zápasu měla Květa Peschkeová, český pár ale zachraňovala Hradecká dobrým pohybem po hřišti.

Rusky se dostaly do vedení 4:2, pak ale začala konečně předvádět svoji hru Květa Peschkeová a Češky uhrály čtyři gamy v řadě, první set tak získaly 6:4.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhodující momenty finále sledoval v Moskvě také reportér Jaroslav Plašil

Ve druhé sadě už Peschkeová s Hradeckou na kurtu většinou dominovaly, když občas hrály na hranici rizika. To se jim vyplatilo, zvládly i dramatickou závěrečnou zápletku a na pátý pokus proměnily matchball. Česká republika tak získala první fedcupový titul ve své samostatné historii.

Výraznou měrou se na tom podílela Petra Kvitová, která získala dva body v singlu a v dnešním prvním utkání se Světlanou Kuzněcovovou nechala na hřišti opravdu všechno, když v rozhodujícím třetím setu prohrávala už 0:3, nakonec ale 6:3 vyhrála.

Ve finále se naopak nedařilo Lucii Šafářové, která podlehla jak Marii Kirilenkové, tak i dnes Anastazii Pavljučenkovové. To jí ale nebránilo radovat se po rozhodující dvouhře společně s ostatními.

"Jsme strašně šťastné," okomentovaly české hráčky tento úspěch velmi jednoduše.

"Převládá absolutní štěstí. Chci poděkovat nejen holkám, které tady teď hrály, ale i těm, které se na postupu sem podílely. Dík patří i realizačnímu týmu - a zejména fanouškům, kteří s námi cestovali do Moskvy. Jejich podpora byla neskutečně důležitá," vysekl poklonu všem nehrající kapitán Petr Pála.

Finále tenisového Fed Cupu v Moskvě:

Rusko - ČR 2:3

Kuzněcovová - Kvitová 6:4, 2:6, 3:6, Pavljučenkovová - Šafářová 6:2, 6:4, Kirilenková, Vesninová - Hradecká, Peschkeová 4:6, 2:6.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme