finále

Nejnovější zprávy

| ČTK |Ostatní sporty

Po osmi letech si spolu o volejbalový titul zahrají Kladno a Jihostroj

Volejbalisté Kladna a Českých Budějovic si zahrají o extraligový titul a zopakují si finále z roku 2009. Oba týmy rozhodly semifinálové série v šestých zápasech: kladenský vítěz dlouhodobé části vyřadil mistrovský Liberec a po únorovém zisku Českého poháru může mít domácí double, Jihostroj postoupil na úkor Karlovarska. Finále začne v sobotu.

| ČTK |Tenis

Tenista Federer si v Indian Wells zahraje o 90. titul v kariéře

Švýcarský tenista Roger Federer v Indian Wells dál útočí na zisk jubilejního 90. titulu z okruhu ATP v kariéře. Bývalý první hráč světového žebříčku porazil Američana Jacka Socka 6:1, 7:6 a ve finále vyzve krajana Stana Wawrinku. Třetí nasazený rodák z Lausanne vyřadil Pabla Careňa ze Španělska 6:3, 6:2.

|Jakub Knoll, Radek Šamša |Tenis

Karolína Plíšková nestačila na Garciaovou, mečbol Francouzek bude odvracet Strýcová

Ve Štrasburku se rozhoduje o tom, jestli se vítězkami letošního Fed Cupu stanou domácí Francouzky, nebo hostující reprezentantky České republiky. Během úvodního dne finálového souboje si každý tým připsal po jednom bodu. Po prvním nedělním střetnutí mezi Caroline Garciaovou a Karolínou Plíškovou mají navrch hráčky pod vedením kapitánky Amélie Mauresmové. Garciaová Plíškovou zdolala 6:3, 3:6, 6:3. Barboru Strýcovou čeká klíčový duel s Alizé Cornetovou.

Karolína Plíšková vybojovala ve finále Fed Cupu první bod, nadřela se na něj téměř čtyři hodiny

České tenistky úspěšně vstoupily do finále letošního Fed Cupu. Karolína Plíšková si ve francouzském Štrasburku v úvodním klání poradila ve skoro čtyřhodinové bitvě s domácí Kristinou Mladenovicovou. Ve třech setech ji zdolala 6:3, 4:6, 6:2 a zajistila týmu kapitána Petra Pály první bod. Po nich se na kurtu představí Petra Kvitová s Caroline Garciaovou.

Fedcupové finále začne soubojem mezi Karolínou Plíškovou a Mladenovicovou

Karolína Plíšková zahájí boj tenistek o fedcupový hattrick. Češky jsou ve Štrasburku favoritkami finále s Francií a světová šestka nastoupí v sobotu od 14.00 k utkání s Kristinou Mladenovicovou. Ve druhé sobotní dvouhře budou hrát Petra Kvitová a Caroline Garciaová. Pořadí zápasů dnes vylosoval paralympijský vítěz ve čtyřhře z Ria Nicolas Peifer.

|Jakub Knoll |Tenis

Kvitová ovládla 'Malé Masters' v Ču-chaji. Ve finále porazila Ukrajinku Svitolinovou

Tenistka Petra Kvitová porazila ve finále v Ču-chaji Elinu Svitolinovou a slaví triumf na turnaji WTA Elite Trophy. Češka zdolala ukrajinskou hráčku poměrně jasně za necelou hodinu a čtvrt ve dvou setech 6:4 a 6:2. Pro Kvitovou byl turnaj v Číně jejím posledním individuálním vystoupením v této sezoně, když už ji čeká pouze fedcupové finále. V něm svěřenkyně Petra Pály narazí na Francouzky.