Navrátilová se v Melbourne projíždí na motorce. Měla jsem i Harley, vzpomíná slavná tenistka

Svým devatenáctým grandslamovým triumfem ze dvouhry překonala Serena Williamsová v Melbourne o jeden titul i legendární Martinu Navrátilovou. Slavná česká rodačka vítězce ženského singlu pohár předávala. V Austrálii měla Navrátilová hodně nabitý program, což se po konci turnaje aspoň trochu změní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Navrátilová pózuje s vítězkou ženské dvouhry na Australian Open Serenou Williamsovou a poraženou finalistkou Marii Šarapovovou

Martina Navrátilová pózuje s vítězkou ženské dvouhry na Australian Open Serenou Williamsovou a poraženou finalistkou Marii Šarapovovou | Zdroj: ČTK

Martinu Navrátilovou potkáte na tenisových grandslamech běžně s raketou v ruce. Hraje stále turnaje legend, sem tam má v ruce pohár pro vítězku, stejně jako třeba mikrofon, protože je občas i televizní komentátorkou. Spatřit ji ale lze i s motoristickou helmou.

Z Melbourne Parku Navrátilová nevychází tak jako ostatní do přistavených turnajových automobilů, ale míří k zaparkované motorce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Navrátilová se v rozhovoru s Jaroslavem Plašilem rozpovídala o své zálibě, jízdě na motorce

„Na motorce jsem jezdila s tátou už od devíti let,“ prozradila původ své vášně a v rozhovoru pro Radiožurnál přiznala, že už se moc těší, až si v Melbourne trochu víc zajezdí, zatím prý měla motorku jen jako přibližovadlo.

„Je to příjemné, legrace. Je to jako na kole, ale s motorem (smích). Zatím jsem neměla čas najít si tady nějakou zajímavou trasu. V neděli se ale projedu po Ocean Road,“ přibližuje Martina Navrátilová své nejbližší motoristické plány.

Ráda pak vzpomíná na dobu, kdy jako malá s ježděním, pochopitelně ještě ne sama, v tehdejším Československu začínala.

Serena Williamsová pošesté ovládla AO, ve finále porazila Šarapovovou

„V Řevnicích jsme jezdili na skútru na houby a taky mě na něm táta vozil na turnaje. To byl skútr pro dva lidi, předtím měl ale jen moped padesátku.“

Kubatury z dob jejího dětství později překonala. „Měla jsem Harley-Davidson, BMW jedenáctistovku, v Praze mám Ducati, ta je na mě ale příliš rychlá, moc na ní nejezdím,“ usmívá se.

Jinak si Navrátilová na silné stroje troufá, stejně jako si vždycky troufala i na silné soupeřky.

„Troufám si,“ říká jedna z nejslavnějších tenistek historie a teď čerstvě také trenérka. I o těchto zkušenostech, které postupně nabírá se svou polskou svěřenkyní Agnieszkou Radwaňskou, ještě v našem vysílání uslyšíte. Byť je to zatím složitější jízda.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme