Akrobatická lyžařka Sudová skončila druhá na SP v Japonsku

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová má za sebou vydařenou generálku na mistrovství světa. V závodu Světového poháru v jízdě v boulích skončila v japonském Inawaširu druhá. O necelé tři desetiny bodu prohrála s Kanaďankou Audrey Robichaudovou.

Boulařka Nikola Sudová

Boulařka Nikola Sudová | Foto: ČRo

Třicetiletá Sudová skončila na stupních vítězů podruhé v letošní sezoně, před měsícem skončila druhá a Lake Placid. Druhým místem si vynahradila zklamání z minulého týdne, kdy nepostoupila v Soči z kvalifikace.

V celkovém hodnocení Světového poháru je Sudová pátá, do čela se dostala Kanaďanka Justine Dufourová-Lapointeová. Dosud vedoucí Američanka Hannah Kearneyová totiž neprošla z kvalifikace. Další Češka na startu Tereza Vaculíková skončila čtyřiadvacátá.

V Inawaširu se v neděli pojede ještě závod v paralelní jízdě v boulích, mistrovství světa v akrobatickém lyžování začne 5. března v norském Vossu.

SP v akrobatickém lyžování v Inawaširu (Japonsko) - jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 23,41, 2. Wilson (USA) 23,31, 3. Bilodeau (Kan.) 22,65

Průběžné pořadí SP (po 8 z 12 závodů): 1. Kingsbury 705, 2. Bilodeau 513, 3. Deneen (USA) 443

Ženy: 1. Robichaudová (Kan.) 20,62, 2. Sudová (ČR) 20,33, 3. Ch. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 19,25, ...v kvalifikaci 24. Vaculíková (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 8 z 12 závodů): 1. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 478, 2. Kearneyová 453, 3. McPhieová (obě USA) 391, ...5. Sudová 309, 31. Vaculíková 29, 56. Hnyková (ČR) 1